Temat: Dobór imion
View Single Post
stare 09.11.2014, 11:10   #23
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Ja też korzystam z kalendarza. Mam taki mały kieszonkowy który mi leży zawsze na biurku, i jak potrzebne imię to po prostu przewracam kartki i wynajduję jakieś ładne, staram się żeby się nie powtarzały.
A jeszcze w wyborze imienia to kieruję się rodziną, z której Sim pochodzi, np. w Miłowie moja rodzina Kaliente (potomkowie Niny) dostają ode mnie imiona hiszpańskie, które wynajduję w internecie, ale zawsze te imiona spolszczam, tzn. np. Alberto, Hektor (hiszpański Héctor), Bruno, dzieci Dona i Niny o nazwisko Lotario dostają imiona włoskie, Ernesto, Anita. Była też jedna indianka Rita. Potomkowie Diny o nazwisku Bertino również dostają hiszpańskie imiona, np. Benito, Adelina, Roman. Dziecko Mortimera i Diny dostało imię Krystyna (żeby pasowało do imion z rodziny Ćwirów). Jeszcze czasem mam coś takiego że dziecko dostaje imię na tą samą literę co rodzice, albo rodzeństwo ma imiona na tą samą literę. Czasem też dobieram imiona do nazwiska i imię jest wtedy na tą samą literę co nazwisko, np. Barbara Biedak, Marta Marzyciel, Lucjan Langerak.
__________________

Ostatnio edytowane przez Lenna : 09.11.2014 - 11:24
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem