View Single Post
stare 22.11.2014, 17:52   #2
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,846
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Jeśli chodzi o mnie, to nie mam nic do zarzucenia ani oprawie graficznej forum, ani ilości emotek, ani regulaminowi, ani tematyce i zawartości działów. Tak naprawdę forum stało się przeżytkiem. Wciąż jesteśmy (tak sądzę) największą bazą informacji o TS2, ale powiedzmy sobie szczerze - kogo jeszcze obchodzi dwójka, oprócz starych wyjadaczy, którzy już od dawna są na forum, albo nawet już ich nie ma? Konkurencja, nie tyle w postaci innych forów, co wszelkich innych, "łatwiejszych" źródeł informacji o grze. A tutaj trzeba się rejestrować, dokonywać jakichś aktywacji... A komu to potrzebne, a dlaczego? - myślą sobie młodzi ludzie i myk, na fejsa. W tej kwestii wiele się już nie zmieni, no chyba że faktycznie forum się przebranżowi, ale to musiałaby być operacja na wielką skalę i zwykłe prowadzenie fanpage'a nie pomogłoby jej wypromować. Zwykłe otworzenie działów nic nie da, jeśli nadal będziemy się nazywać "Forum The Sims". Zastanówmy się, ktoś gra na ten przykład w BF i ma problem. Wpisuje w google, a tam pierwszy wynik z forum o BF, a drugi z Forum The Sims...

Zabawy, konkursy i eventy to coś, co zawsze pomaga ale tylko na czas ich trwania. Niedawno kilka osób chciało 4Ż, co spotkało się z niechęcią administracji. A 4Ż to chyba największy forumowy konkurs i najbardziej oblegany. Można się czepiać adminów, a można też się zastanowić nad przyczyną. Nie będę się rozpisywał na ten temat (choć zamierzałem), bo dość mam wdawania się w bezcelowe spory z awanturnikami, którzy myślą, że należy im się gwiazdka z nieba. FA od ostatnich kilku lat przestało mieć jakikolwiek sens, bo kogo nominować jak przez rok prawie nikt się nie udziela? Inne konkursy? Pisałem już o tym w redakcji, sam zorganizowałem w tym roku konkurs pisarski. Odzew? Jedna osoba. Powód? Organizator śmiał ograniczyć inwencję twórczą userów. Sorry, ale zawsze myślałem, że o to chodzi w konkursach, żeby istniały ograniczenia. I co to za pisarz, który nie potrafi pisać na określony z góry temat?
Jedyna zabawa, która jakoś się trzyma, to FM. Chwała Libby za to, że się nie poddała po pierwszej edycji i nadal organizuje kolejne edycje. Niestety, jedna mafia wiosny nie czyni. Nie wiem, jaki to by musiał być konkurs, żeby naprawdę zaangażował i zintegrował ludzi. Propozycje Nixa z działu redakcji są niezłe, ale czy to wystarczy? Nie wydaje mi się.

Współpraca z innymi stronami to pomysł, który pojawia się już od dawna. Mnie ta idea już zawsze będzie się kojarzyć z wyczynami Damiana i stroną *********, z której to współpracy wynikło jedno wielkie nic. My im wielki banner, oni nam małą ikonkę gdzieś pomiędzy innymi małymi ikonkami. Ale próbujcie, kto wie - może tym razem się uda.

To, na co chciałbym się "poskarżyć" w tym miejscu, to to, że jeszcze nie zabraliście rangi motyce. Jejku, ja wiem że życie prywatne jest ważniejsze, ale żeby nie wchodzić na forum od 31 sierpnia i wciąż być adminem? A tymczasem Kędzia tak dużo robi, ciągle ją widzę na forum, a nadal jest tylko modem. Weźcie ją awansujcie, bo jeden moderator przy tylu adminach to jest śmiech, cytując klasyka.

W tej chwili nie mam pomysłu, co by tu jeszcze napisać. Ach, mówiliśmy w dziale o tych ankietach, myślę, że to dobry pomysł żeby dać kolejną sondę o adminach. Jeśli dyskusja się rozwinie to na pewno chętnie wezmę w niej udział.
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem