Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02.07.2013, 21:35   #1
Erskin
 
Avatar Erskin
 
Zarejestrowany: 01.07.2013
Skąd: Pod Poznaniem
Płeć: Kobieta
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Parcele się nie ładują

Witam serdecznie. Być może taki problem jak mój był już rozwiązywany, ale pomimo doszukania się rozwiązań u mnie nie zadziałało żadne. Więc zacznę od początku.
Od około dwóch lat grałam w Simsy na komputerze z Vistą. W zeszłym tygodniu musiałam sformatować komputer i tym razem zainstalowano mi windows 7. Nauczona doświadczeniem przed formatowaniem skopiowałam folder ea i po wszystkim wkleiłam go na pierwotne miejsce. Do tej pory miałam prawie wszystkie oficjalne dodatki, a jak instalowałam na nowo simsy to dokupiłam H&M i Rodzinną rozrywkę, tak że w tym momencie brakuje mi tylko młodzieżowego stylu. Dodatków z neta mam ok. 9gb więc jak myślę nie jest to wcale tak dużo i wszystko (lub prawie wszystko) jakoś na viście mi chodziło.

A teraz pojawia się problem - po wklejeniu folderu ea games do moich dokumentów i zainstalowaniu simów na nowo wchodzę sobie w moją grę i:
1. Nie chcą mi się załadować parcele.
2. W folderze moje dokumenty obok "mojego" folderu ea pojawia się "fałszywy" folder ea games, który jest pusty. Obydwa mają takie same nazwy.

Nie wiem czy te dwie sprawy się łączą, czy są to dwa oddzielne problemy. Dodam jeszcze, że dodatki z neta wgrywam za pomocą cleanera, używam również programu clonspy, do wyrzucania sklonowanych plików. A gry odpalam w systemie zgodności z windows XP.

Pomóżcie mi simowi geniusze, proszę bardzo!
Erskin jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.07.2013, 13:24   #2
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,223
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Parcele się nie ładują

Ja również mam windows 7 i zgodnośc ustawioną pod XP, więc to na pewno nie jest to.
Kiedy instalujesz grę na świeżo postawionym systemie, powinnaś zrobić jedną, ważną rzecz, a mianowicie odpalić Simsy, zanim wkleisz swoje foldery z grą na stare miejsce. Robi się tak dlatego, gdyż gra musi najpierw utworzyć sobie swój folder, by wszystko miało ręce i nogi. Nie możesz po zainstalowaniu gry od razu wsadzać tam starych zapisów, bo wtedy gra złapie błęda. Stąd właśnie tworzy Ci się drugi folder, bo gdybyś najpierw odpaliła grę, a dopiero później wstawiła swoje zapisy, wszystko byłoby ok
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.07.2013, 13:48   #3
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,609
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Parcele się nie ładują

Cytat:
Dodatków z neta mam ok. 9gb więc jak myślę nie jest to wcale tak dużo
Ja mam TYLKO 7gb...
Cytat:
2. W folderze moje dokumenty obok "mojego" folderu ea pojawia się "fałszywy" folder ea games, który jest pusty. Obydwa mają takie same nazwy.
Zignoruj, każdy, kto ma simsy na win7 tak ma.

Problemy nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego.
Ja gram bez trybu zgodności. Gra odpala normalnie
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.07.2013, 14:07   #4
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Parcele się nie ładują

Co do folderu, to też mam 2 na Win7.

Dodatków w downloads mam nie całe 3 GB i gra mi się długo ładuje - jak nie miałam nic, szło to znacznie szybciej. Może po prostu musisz czekać dłużej, aż parcela się załaduje. Spróbuj wyciąć folder downloads i uruchomić grę na czysto.
revallsay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.07.2013, 16:55   #5
Erskin
 
Avatar Erskin
 
Zarejestrowany: 01.07.2013
Skąd: Pod Poznaniem
Płeć: Kobieta
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Parcele się nie ładują

Fakt że ma 9gb dodatków rzeczywiście sprawia, że gra się długo ładuje, ale teraz jest całkiem inaczej, mianowicie włączam grę, wchodzę na parcelę (obojętnie jaką czy zamieszkaną czy nie czy oryginalną z simsów czy ściągniętą z neta) i mi się ładuję. I zdążę w tym czasie obejrzeć film, zjeść kolację, posprzątać po kolacji, iść na papieroska i się cały czas ładuje. Powiedzmy 3 godziny na załadowanie parceli, która i tak się nie załaduje to wydaje mi się jednak troszkę niepokojące.

Na razie spróbuję zrobić tak jak mi powiedział rudzielec, bo chociaż w ciągu tego tygodnia reinstalowałam moje biedne simy (że może jakiś błąd w instalacji zrobiłam), to nie pamiętam czy wkleiłam ten mój folder ea od razu czy najpierw odpaliłam świeżą grę i obawiam się, że jednak to pierwsze .
Erskin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.07.2013, 14:16   #6
Erskin
 
Avatar Erskin
 
Zarejestrowany: 01.07.2013
Skąd: Pod Poznaniem
Płeć: Kobieta
Postów: 3
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Parcele się nie ładują

Tak więc wczoraj zrobiłam kolejną reinstalkę moich simów. Nic to nie dało. Cały czas mam dwa foldery ea, ale poradziłyście mi to zignorować więc ignoruję. Parcele nadal nie chciały się załadować, więc wycięłam folder downloads i wszystko działało. Więc problem leży w dodatkach z neta.
Tylko, że na viście te dodatki mi działały a nic później nie wygrywałam, więc nie spodziewałam się takiego czegoś.
No nic, na razie wgrywam wszystkie dodatki po kolei i sprawdzam, który wyciął mi taki numer.
Dziękuję wszystkim za pomoc, jakby nie było myślałam, że fałszywy folder ea to moja wina.
Erskin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023