Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.01.2005, 15:36   #21
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kama2002
Mi przy 512MB na XP się tnie (i długo ładuje)... To co będzie z DOOM3?!
Masz bałagan w systemie i na dysku, albo cała reszta (procesor, karta gaficzna) nie spełnia wymagań gry. Albo masz zainstalowany jakiś pakiet antywirusowy (Norton, Panda) który znacznie obciąża system.

Na kompie:
Duron 1400MHz
512MB RAM
GF FX5200
WindowsXP SP2

gra działa normalnie w rozdzielczości 800x600, a przy mniejszych parcelach (i mniejszej ilości Simów na parceli - do 5) nawet w 1024x768.
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.01.2005, 16:20   #22
Anita_
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Acha dziękuje wam wszystkim!!!
Czyli już się szykuje do zmiany komputera .
Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2005, 10:14   #23
AsiA150
Guest
 
Postów: n/a
Post

Jutro mi powinna przyjść paczka z Thesims2 oryginalne zamówiłam se z Neta Mam pytanie na jakich detalach teksturach i jakiej rozdzielczości proponujecie grąc na takiej konfigurnacji:

-PROCEK Intel Celeron 1,7 Ghz

-Grafika Nvida GeForce 2 mx400 64mb

-256 DDR ram

-System Microsoft Windows XP

Niepamiętam już jaką to mam płyte główną wiem tylko że chyba dobrą. Ona już obsługuje Pentiumy 4 z technologią Hiper Theading więc chyba dobra z firmy MSI.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2005, 10:52   #24
Angeo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

nie jestem pewna ale chyba do kazdej plyty jest inny :\ A ja tez mam pytanie bo simy mi chodza dobrze ale tak co np 30 simowych minut przycinaja sie troszke na dwie sekundy tak jak chodza strasznie przerywają. Gram na najnizszych teksturach a mam new karte i w ogóle to moje dane :
Windows XP
512 RAM
Karta: Radeon 9250
Procek: (AMD) Athlon
Całkowita pojemność dysku: 40 007 729 152 bajtów
Wolnego miejsca: 20,9 GB
I jeszcze cos takiego ze jak gram dluzej niz dwie godziny to sie scinaja tak na maksa jak np jezdze myszka itd. Na szczęście dostane niebawem nowego komputera (do dwóch tydni, nie nowego tylko drugiego Tata kupuje mi newsa bo jest chaja o komputer )
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2005, 11:17   #25
Kama2002
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sims0maniak
Masz bałagan w systemie i na dysku, albo cała reszta (procesor, karta gaficzna) nie spełnia wymagań gry. Albo masz zainstalowany jakiś pakiet antywirusowy (Norton, Panda) który znacznie obciąża system.

Na kompie:
Duron 1400MHz
512MB RAM
GF FX5200
WindowsXP SP2

gra działa normalnie w rozdzielczości 800x600, a przy mniejszych parcelach (i mniejszej ilości Simów na parceli - do 5) nawet w 1024x768.
Czyli Twoim zdaniem co powinno pomóc? Defragmentacja wystarczy czy może jakiś formacik?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2005, 11:25   #26
Anita_
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

A no to trudno ;( ide przeżucić dom do góry nogami może znajde, jak ktoś będzię wiedział może coś wieęcej to prosze o odpowiedź teraz poszukam tej książeczki.
P.S: DZIĘKUJE!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2005, 13:02   #27
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał AsiA150
Mam pytanie na jakich detalach teksturach i jakiej rozdzielczości proponujecie grąc na takiej konfiguracji:
- Intel Celeron 1,7 Ghz
- GeForce 2 mx400 64mb
- 256 DDR ram
- Windows XP
Niepamiętam już jaką to mam płyte główną wiem tylko że chyba dobrą.
Mało pamięci. Im wyższy dasz poziom detali (tekstury, oświetlenie itp.) tym częściej gra będzie doczytywała dane z dysku. Powiedzmy że 800x600 i średni poziom wszystkiego będzie chyba optymalnym ustawieniem. Jeśli mogę coś podpowiedzieć:
- wydajność twojego kompa wzrośnie o 25-30%(!) po dołożeniu jeszcze jednej pamięci 256MB (nie 512 w jednym kawałku, tylko właśnie 2x256 - płyty pod Intela mają przeważnie dobrą obsługę "Dual Channel" dla pamięci)
- przy 256MB RAM dobrze by było wyłączyć ten "śliczny" interfejs LUNA (piękne, kolorowe menusy itd) -> Gadu_Gadu też używa strasznie dużo pamięci (do 150M
Cytat:
Napisał Adziczka
[...] simy mi chodza dobrze ale tak co np 30 simowych minut przycinaja sie troszke na dwie sekundy tak jak chodza strasznie przerywają. Gram na najnizszych teksturach a mam new karte i w ogóle to moje dane :
Windows XP
512 RAM
Karta: Radeon 9250
Procek: (AMD) Athlon
Całkowita pojemność dysku: 40 007 729 152 bajtów
Wolnego miejsca: 20,9 GB
I jeszcze cos takiego ze jak gram dluzej niz dwie godziny to sie scinaja tak na maksa jak np jezdze myszka itd.
Ustawienia systemu, w tym pierwszym przypadku pewnie "Indeksowanie plików", a to drugie (po dwóch godzinach) to już wina gry -> nie "wyładowuje" z pamięci nieużywanych tekstur i animacji.
Na podobnym kompie (A1700+ / 512MB RAM / Radeon 9000PRO) zdarza mi się grać (... no powiedzmy ... gra w każdym razie jest włączona) nawet kilkanaście godzin w 1024x768 i przy ustawieniach "max" detali, a żadnego spowolnienia nie widzę. Tyle że system jest windows2000, dość dobrze utrzymany

Cytat:
Napisał Kama2002
Czyli Twoim zdaniem co powinno pomóc? Defragmentacja wystarczy czy może jakiś formacik?
Defragmentacja nie zaszkodzi, ale przydala by się też optymalizacja systemu.
- wyłączenie zbędnych "bajerów"
- zmiana Gadu-Gadu na coś co nie zjada 100MB pamięci
- ... a poczytajcie sobie tam:
http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=56399
Tylko nie wszytko naraz!!! I myśleć co się robi, bo niektóre sztuczki opisane w poradniku są wyłącznie dla zaawansowanych użytkowników kompa!!!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2005, 13:29   #28
Anita_
Guest
 
Postów: n/a
Question

a jak bym zmienila karte graficzną i dołożyła pamięci (kostkę) do komputera? Dałoby to coś i ile by to mnie kosztuwało forsy?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2005, 15:19   #29
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anita_
a jak bym zmienila karte graficzną i dołożyła pamięci (kostkę) do komputera? [...]
Nie warto. Efekt będzie dużo mniejszy niż myślisz.
Trzeba by dołożyć przynajmniej 256MB i karte graficzną średniej klasy ... razem 500-700 PLN.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.01.2005, 15:50   #30
Anita_
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Acha czyli skuteczniej kupić nowy komputer? Ok postaram się o to jak najszybciej!
Dziękuje za pomoc!
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023