Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.07.2009, 17:34   #1
Palu-alu
 
Avatar Palu-alu
 
Zarejestrowany: 08.06.2008
Skąd: :)
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 154
Reputacja: 10
Domyślnie Słaba jakość

Mam wszystkei ustwienia kamery na najwyższej jakości a filmy nagrywają się strasznie brzydko ;//. Kiedyś były takie jak np. W "raju" muzyki. A teraz po ponownym zainstalowaniu są takie rozmazane ;//.
__________________
[*] Michael Jackson[*]
http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=195838
Zapal mu wirtualny znicz.
~~~~Nie da się zapomnieć Króla Popu~~~~
Palu-alu jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.07.2009, 17:35   #2
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,273
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Słaba jakość

Jest taki kod, w którym ustawiasz ostrość kamery. Używałaś?
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.07.2009, 17:41   #3
Palu-alu
 
Avatar Palu-alu
 
Zarejestrowany: 08.06.2008
Skąd: :)
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 154
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Słaba jakość

Cytat:
Napisał Giovánni Zobacz post
Jest taki kod, w którym ustawiasz ostrość kamery. Używałaś?
Nie, mógłbyś/mogłabyś mi go podać ^^" ?
Nie wiedziałam nawet, że taki istnieje.
__________________
[*] Michael Jackson[*]
http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=195838
Zapal mu wirtualny znicz.
~~~~Nie da się zapomnieć Króla Popu~~~~
Palu-alu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.07.2009, 18:06   #4
Diamond^^Girl
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Słaba jakość

Cytat:
Napisał Zapiska w przeczytaj załączona w grze:
boolProp enablePostProcessing true/false: włącza kody edycji (patrz niżej); bardzo przydatne przy tworzeniu filmów (także niżej). Zauważ, że do używania tego kodu musisz stosować kartę grafiki, która obsługuje funkcję pixel shader. Jeśli używasz kodów, a nie masz karty z obsługą funkcji pixel shader, ekran najczęściej będzie częściowo ciemny, dopóki nie wyłączysz kodu enablePostProcessing. Gdy kod edycji jest włączony, a opcja wyświetlania filmów aktywna, także podczas wyświetlania filmu mogą pojawiać się niepożądane zakłócenia w wyświetlaniu grafiki.
Cytat:
Napisał Zapiska w przczytaj:
NAGRYWANIE FILMÓW
-----------------
Opcja tworzenia filmów jest już wbudowana w grę The Sims™ 2. Możesz zacząć nagrywać film podczas gry, wciskając klawisz „v”. Ponowne wciśnięcie tego klawisza wyłącza nagrywanie filmu. Możesz także zatrzymywać i uruchamiać nagrywanie filmu (bez zatrzymywania gry), naciskając klawisz „b” podczas nagrywania. Dostępne są także różne opcje dotyczące jakości tworzonych filmów. Zauważ, że dostosowanie opcji nagrywania filmów wpływa na płynność gry.

Zmiana opcji nagrywania filmów:
Jaki będzie rozmiar okna nagranego filmu (w pikselach)?

Mały = 128 x 128
Średni = 320 x 240
Duży = 640 x 480

Co wywołuje zmiana jakości nagrywanego filmu, wybrana w opcjach kamery?

Niska: Ta opcja zapewnia najwyższy stopień kompresji dla danej rozdzielczości. Gdy ta opcja jest włączona, tworzone filmy będą miały gorszą jakość wizualną, ale zajmują najmniej miejsca na dysku twardym i w najmniejszym stopniu wpływają na płynność gry.

Średnia: Przy tym ustawieniu zwiększy się rozdzielczość filmu, ale filmy zajmują więcej miejsca na dysku twardym i bardziej wpływają na płynność gry, niż przy ustawieniu niskiej jakości.

Wysoka: Przy wybraniu wysokiej jakości, nagrywane filmy kompresowane są w najmniejszym stopniu, przy danej rozdzielczości. Filmy tworzone, gdy ta opcja jest włączona, będą miały najwyższą jakość, jaką zapewnia film skompresowany, ale ta opcja powoduje znaczne zwiększenie rozmiarów zapisywanych filmów. Wybranie tej opcji jest zalecane tylko na komputerach z procesorem 1,4 GHz lub szybszych.

Bez kompresji: Ta opcja wyłącza kompresję nagrywanych filmów. Powoduje to tworzenie bardzo dużych plików, mniej więcej dziesięciokrotnie większych niż przy ustawieniu wysokiej jakości. Wybranie tej opcji jest zalecane tylko na komputerach z procesorem co najmniej 2,4 GHz i przy użyciu szybkich dysków twardych (ATA100 lub lepszych). To opcja idealna dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą zmieniać format nagrywanych filmów.

Zapis dźwięku i obrazu: Ta opcja włącza lub wyłącza nagrywanie dźwięku wraz z tworzonym filmem. Włączenie tej opcji wpływa na płynność gry podczas nagrywania filmów i zwiększa rozmiary zapisywanych plików z filmami.

*Wskazówka: Jeśli grafika podczas nagrywania nie jest płynna, spróbuj nagrywać z wyłączonym dźwiękiem. Umożliwi to grze spowolnienie symulacji, by nadążała z tempem nagrywania filmu.

*Wskazówka: Nagrywanie filmów powinno działać przy dowolnej konfiguracji komputera. Przeznacz trochę czasu na eksperymentowanie z ustawieniami, by ustalić optymalne wartości rozmiarów, płynności i jakości nagrywanych filmów.

*Wskazówka: Nagrywanie z maksymalną jakością i z dźwiękiem przebiega płynnie tylko na bardzo szybkich komputerach. W większości przypadków trzeba zdecydować się na nagranie bez dźwięku lub kompromis między jakością a płynnością nagrania.

*Wskazówki zaawansowane: Wszystkie domyślne ustawienia nagrywania znajdują się w pliku .ini, który można modyfikować. Możesz modyfikować liczbę klatek nagrania, zmienić domyślny katalog zapisu filmu, sposób nazywania plików, rozmiar nagrania, maksymalne tempo nagrania i preferowane kodeki. Chcesz nagrać film przy użyciu innego kodeka? Zainstaluj kodek, a potem wybierz go jako preferowany. Ten plik znajduje się w tym miejscu: Moje dokumenty\EA GAMES\The Sims 2\Config\VideoCapture.ini.

*Wskazówki do tworzenia wspaniałych filmów: Planuj swoje ujęcia! Pamiętaj, by używać zarówno standardowego trybu kamery (F10 chowa menu interfejsu), a także trybu kamerzysty (wolnej kamery), który aktywuje się po przyciśnięciu klawisza „TAB”. Tryb kamerzysty jest dostępny zarówno na ekranie otoczenia, jak i na parcelach. Umożliwia wykonywanie bardzo precyzyjnych ruchów kamery, a także zbliżeń. Opanowanie tego wymaga praktyki, ale gdy ją zdobędziesz, zaczniesz tworzyć w trybie kamerzysty niesamowite filmy!

*Zaawansowane wskazówki do tworzenia wspaniałych filmów: Czasami ograniczenia kamery w grze utrudniają wykonanie idealnego ujęcia. Kamera w grze jest dostosowana do potrzeb ukazywania ekranu gry, ale czasem nie najlepiej sprawdza się przy tworzeniu filmów, jakie sobie wymyślisz. Możesz modyfikować ustawienia kamery, ale pamiętaj, by wykonać najpierw kopię zapasową ustawień, zanim zaczniesz eksperymentować z takimi ustawieniami jak minimalna i maksymalna wysokość kamery, tempo nagrywania, czas nagrania, pole widzenia itd. Robisz to na własne ryzyko, ponieważ te zmiany wpływają także na zachowanie kamery w grze. Dokonywanie zmian w tych ustawieniach może nawet uniemożliwić grę. Tylko dla użytkowników zaawansowanych! Pliki z ustawieniami kamery są tutaj: Moje dokumenty\EA GAMES\The Sims 2\Cameras

Twoi znajomi nie mogą obejrzeć nagranych filmów, jakie im przesyłasz? W produkcie podstawowym The Sims™ 2 zawarliśmy kodek On2 VP6.1. Firma On2 Technologies, Inc. oferuje darmową wersję kodeka VP6.2 do pobrania i wykorzystywania dla potrzeb własnych. Podczas testów, jakie przeprowadzaliśmy, ta wersja kodeka wydawała się w pełni kompatybilna wstecznie z wersją VP6.1. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej firmy On2 Technologies.
Nie wiem czy o to chodziło... Bo ja z tego nic nie czaję
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.07.2009, 13:59   #5
Palu-alu
 
Avatar Palu-alu
 
Zarejestrowany: 08.06.2008
Skąd: :)
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 154
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Słaba jakość

Cytat:
Napisał Diamond^^Girl Zobacz post
Nie wiem czy o to chodziło... Bo ja z tego nic nie czaję
Chodzi mi o to, że, gdy nagram film i odtwarzam go potem to widać "ogromne" kwadraty i przez to postacie są rozmazane ://.
__________________
[*] Michael Jackson[*]
http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=195838
Zapal mu wirtualny znicz.
~~~~Nie da się zapomnieć Króla Popu~~~~
Palu-alu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.07.2009, 23:49   #6
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Słaba jakość

Najprawdopodoniej masz ustawiony rozmiar obrazu nagrywanego/zapisywanego na "Mały" a odtwarzasz na dużym, albo wręcz powiększonym. To normalne
Przeczytaj uważnie i powoli to, co napisała Diamond^^Girl i zmień ustawienia
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24.07.2009, 14:06   #7
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 4,017
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: Słaba jakość

A moze to coś niecoś pomoże?

Cytat:
Napisał Wszystkie kody
Filmowe Kody:
Slowmotion [0-8] 0 = normalne tempo; 8 = 8 razy zwolnione tempo
Boolprop enablepostprocessiong [true/false] Musi być ustawione na TRUE aby widać było filmowe efekty

Bloom [R] [G] [B ] [X] Zmienia kolory Barw R-Red(czerwony)G-Green(Zielony)B-BLue(niebieski)Nasycenie barwy (wpisz od 0 do 255) liczba x oznacza rozstawienie barw
Filmgrain [0-1] Efekt Ziarna na Obrazie
Letterbox [0.0 - 0.4] Robi zbliżenie na środek sceny reszta jest w ramce
Virgnette [X] [Y] [X] Wyostrzenie obrazu wpisujesz od 0,0-0,1 zamiast X
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.07.2009, 20:39   #8
Palu-alu
 
Avatar Palu-alu
 
Zarejestrowany: 08.06.2008
Skąd: :)
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 154
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Słaba jakość

Cytat:
Napisał Nysia Zobacz post
Virgnette [X] [Y] [X] Wyostrzenie obrazu wpisujesz od 0,0-0,1 zamiast X
Nie działa oO.

EDIT: Już działa . Dziękuję wszystkim za okazaną mi pomoc ;*.
__________________
[*] Michael Jackson[*]
http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=195838
Zapal mu wirtualny znicz.
~~~~Nie da się zapomnieć Króla Popu~~~~

Ostatnio edytowane przez Palu-alu : 24.07.2009 - 21:22
Palu-alu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.06.2010, 18:53   #9
Breed
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Słaba jakość

Witam!
Mam podobny przypadek, tyle że chyba jeszcze gorszy. Za każdym razem, gdy nagrywam filmik w The Sims 2 i odtwarzam go, widzę tylko jedną wielką plamę, która co chwilę zmienia kolory. Nie wiem, gdzie leży przyczyna, już czytałem kilka wątków na temat jakości, lecz tego też już próbowałem, niestety z marnymi wynikami. Zainstalowałem od nowa całą grę i nic, nie mam pojęcia co to może być.
Usiłowałem też coś zdziałać za pomocą powyższych porad i też nic...
Jeżeli ktoś wie co najlepiej zrobić w tym przypadku, to byłbym bardzo wdzięczny. Jeżeli nie dałoby rady nagrywać tego w ten sposób, to czy ma ktoś jakieś inne propozycje?
Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich!
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023