Wróć   TheSims.PL - Forum > Pozostałe gry > Inne gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.10.2013, 11:40   #1
Kestrel
 
Avatar Kestrel
 
Zarejestrowany: 09.09.2011
Skąd: Big City
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 369
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Grałam w każdą część łącznie z TR z 2013 r. i starą oryginalna jedynką z 1996. Uwielbiam tą serię i z pewnością zagram w każdą kolejną jej część.
Kestrel jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.04.2014, 17:22   #2
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Nie mam pojęcia, czy ktoś tutaj w ogóle interesuje się czym innym poza simsami, ale skoro już reklamuję tego customa to mogę równie dobrze zrobić to i tutaj. Zawsze jakaś darmowa reklama.

A więc przedstawiam wam mój pierwszy(i ostatni?) custom level do Tomb Raidera:


Ogólnie level zacząłem chyba jeszcze w 2008 roku, ale przechodził tyle zmian, restartów i zawieszeń, że jego właściwą postać przybrał dopiero w 2010/2011. W każdym razie pomysłem było zrobienie klasztoru i pomysł ten pozostał niezmieniony.

Custom level będzie się składał z dwóch poziomów - kopalni i klasztoru. Pierwszy jest skończony w 30/50%, drugi jest praktycznie gotowy, brakuje tylko kilku obiektów i przetestowania. Nie będzie wymagał oryginalnej gry, działa zaraz po ściągnięciu i wypakowaniu.

Fabuła w gruncie rzeczy jest bardzo prosta. Dzieje się zaraz po wydarzeniach z Tomb Raider - the Angel of Darkness, kiedy Eckhardt, Karel i Śpiący(nie mylić ze Śniącym) są już pokonani. W fortecy Strahov Lara dowiaduje się, że Eckhardt odnalazł lokację sanktuarium Lux Veritatis - klasztoru na obrzeżach Czech i Niemiec. Postanawia natychmiast tam pojechać, by dowiedzieć się czegoś więcej o tej organizacji. W samej grze historię mam zamiar opowiedzieć poprzez dokumenty.



Screeny są z różnych etapów produkcji, więc mogą się między sobą różnić. Ostatni screen to jeden z pierwszych dokumentów, jakie będzie można przeczytać w dzienniku Lary(a właściwie Von Croya). Mogą się znaleźć błędy językowe, bo na chwilę obecną sam piszę teksty, ale przed premierą zostaną jeszcze poprawione.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku level zostanie ukończony. Miłe wszelkie komentarze.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 19.04.2014 - 18:53
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.04.2014, 07:23   #3
Electric Shabet
 
Avatar Electric Shabet
 
Zarejestrowany: 07.11.2010
Płeć: Mężczyzna
Postów: 149
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Caseum - Na samym początku mówię, że podziwiam Cię za chęć pracowania nad czymś takim, ja bym nie wytrzymał psychicznie.
Pomysł na custom naprawdę fajny, jestem fanem TR AoD, jego fabuły, rozgrywki i tak dalej, więc mi się bardzo podoba.
Screeny są fajne, niebo śmiesznie wygląda, w sensie tak kreskówkowo, mi się podoba. Świetnie wyglądają promienie światła wpadające przez okna. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to to, że Lara nosi okulary, które według mnie nie wyglądają dobrze, ale to już kwestia gustu.
Cóż, nic więcej chyba nie mogę powiedzieć (głównie przez to, że zupełnie się nie znam na tworzeniu takiego customa, a i sam grałem w niewiele). Czekam na premierę!
Electric Shabet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.04.2014, 17:17   #4
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Dzięki, cieszę się, że ci się podoba. Horyzont ma tekstury z World of Warcraft, więc pewnie to dlatego ale uznałem, że będzie odpowiedni. TRAOD to również moja ulubiona część, przede wszystkim ze względu na fabułę i design lokacji, dlatego ją wybrałem jako inspirację w kwestii wyglądu.
Odnośnie tworzenia customa, to geometria w sumie podobnie działa co w simsach czy minecraftcie, działa się na kwadratach, które się unosi/obniża w edytorze. Przy odpowiednim myśleniu można wybudować całkiem niezłą konstrukcję, a to już połowa sukcesu. Gorzej z obiektami, tzn. Tomb Raider akurat ma baaaaardzo dużą kolekcję obiektów zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych, więc jeżeli nie czujesz potrzeby robienia własnych, to możesz stosunkowo łatwo zrobić ciekawy level. Schody się zaczynają, gdy trzeba zrobić własny model do gry, ponieważ silnik Tomb Raidera jest tak zrobiony, że utrudnia nakładanie tekstur(w nowszych grach z moddingiem tego problemu nie ma w ogóle, a zrobienie zwykłego obiektu to właściwie pryszcz). Podobnie też trzeba kombinować, gdy się chce zrobić bardziej oryginalne zagadki czy interaktywne obiekty. Jeżeli jednak ktoś chce zrobić gameplay w stylu czysto TR-czwórkowym to ma łatwo, a jak w stylu klasycznego Tomb Raidera, to jest to raczej łatwe.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.11.2014, 12:41   #5
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Chociaż zainteresowanie customem wykazała tylko jedna osoba, w każdym razie custom level można ściągnąć TUTAJ.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.11.2014, 19:41   #6
Kerbi
 
Avatar Kerbi
 
Zarejestrowany: 31.07.2012
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 229
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Oczywiście zagrałem
Bardzo przyjemna rozgrywka, cieszę się, że wykorzystałeś możliwości, które dość rzadko spotykam w customach - używanie celownika i przesuwanie ciała. Niby takie drobnostki, ale fajnie, że się pojawiły. Ogólnie w taki sposób skonstruowałeś to wszystko, ze wciąż czułem tzw. powiew klasycznego Tomb Raidera No coś genialnego.
Pomysł z pamiętnikiem wyszedł super - zwłaszcza ostatnie wpisy wzbudzały we mnie największe napięcie. Nie wiem czy to tylko ja, ale niektóre zdania były ułożone i wplecione tak świetnie, że aż potrafiły przejść mnie ciarki. Serio.
Oczywiście widzę Twoją fascynację TAOD-em Myślę, że bardzo fajnie wpasował się jego klimacik w ten custom. Soundtrack, który z niego zaczerpnąłeś, miażdży swoją epickością i muzyka idealnie odwzorowuje to, co dzieje się na ekranie.
Jedyna rzecz, z którą miałem większy problem, to znalezienie jednej z tych "wtyczek" w pierwszym poziomie - tej, po którą trzeba było dać nura, że tak powiem Ale w końcu się udało i dostałem się do drugiego poziomu, na widok którego szczęka mi wręcz opadła - las robi niesamowite wrażenie.
Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to boss - ten na koniu. Nie lubiłem tego dziadostwa zabijać w czwórce i teraz też niemiłosiernie się naskakałem i nakoziołkowałem, zanim padł Dosłownie otarłem pot z czoła, gdy wreszcie ukatrupiłem drania

Moja ocena: 9+

Btw, znalazłem 4/6 sekretów (3 w pierwszym poziomie, 1 w drugim) i byłoby mi miło, gdybyś zechciał dać mi jakąś małą podpowiedzieć Chętnie wrócę do customu i nadrobię braki.

I jeszcze, bo mi się przypomniało: uwielbiam Cię za możliwość... spuszczania się przodem, if you know what I mean A także za to, że mogłem obrócić się na monkey swingu klawiszem "end" - no mega są te możliwości, nie trzeba się okręcać przez pół godziny. A w niewielu customach spotykam takie ułatwiacze, więc szacuneczek
Kerbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.11.2014, 19:50   #7
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Dzięki i cieszę się, że ci się podobał. A co do bossa, to wystarczy strzelać będąc blisko niego i w końcu padnie. Gdybyś znalazł wszystkie sekrety dostałbyś bonus, który by ci trochę w tym pomógł.

Co do sekretów, w drugim poziomie są:
1. W szczelinie skalnej w lasku, na wprost od dziedzińca, za krzakiem.
2. Na dachu dziedzińca.
3. Za przesuwalnym blokiem w skryptorium. To to pomieszczenie nad biblioteką.

Jump out of crawlspace, o tak, uważam to za must have w custom levelach. Ułatwia życie. Podobnie 180' monkey bar turn.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.11.2014, 12:19   #8
Kerbi
 
Avatar Kerbi
 
Zarejestrowany: 31.07.2012
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 229
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Kurczę, kręciłem się koło tych krzaków, ale nie zauważyłem wnęki (podobnie jak szczeliny w skryptorium).
Noo, nagroda faktycznie fajna Nie walczyłem już ponownie z bossem, bo wczytałem zapis sprzed końca gry i wróciłem tylko po sekrety, ale zdecydowanie byłoby mi łatwiej.
Kerbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2015, 11:15   #9
Księżniczka Mordoru
 
Avatar Księżniczka Mordoru
 
Zarejestrowany: 21.01.2013
Skąd: Escursione
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Tomb Raider

O tak, bardzo lubię Tomb Raider. Co prawda - do Tomb Raider 3 mam największy sentyment ze względu na to, że w zasadzie wychowałam się na tej części. Aczkolwiek moją ulubioną grą z tej serii jest "Legenda". Jednak myślę, że wbrew pozorom najlepszą fabułę miało "Angel of Darkness" - jednak nie dopracowali tego - wszystko na szybko - i wyszło, jak wyszło :/
__________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce...
Księżniczka Mordoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2015, 11:43   #10
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,488
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: Tomb Raider

^ Nie wiem czy wiesz, ale akurat wszyscy zgodnie twierdzą, że TRAOD miało najlepszą, najbardziej skomplikowaną i najbardziej rozbudowaną fabułę. Sprawy się komplikują gdy ktoś zada pytanie, czy TRAOD jest dobrą grą.

Ale to prawda, TRAOD miało naprawdę rozwinięty wątek główny, którego mamy tylko 20% w finalnej produkcji. Fabuła była też przygotowana pod ewentualne spin-offy. Początkowo TRAOD miało się rozgrywać w czterech lokacjach - Paryż, Praga, Niemcy, Turcja(Kapadocja), przy czym Praga wyglądała zupełnie inaczej niż to, co dostaliśmy.
W Paryżu Lara miała przede wszystkim biegać tylnymi uliczkami, paryskim ghetto i wielkim wysypisku śmieci(gdzie miał lombard Renne). Core nawet nie myślało początkowo o dodaniu Tomb of Ancients, dopiero później Richard Morton zwrócił uwagę, że w tym Tomb Raiderze nie ma grobowców.
Praga była zupełnie inna, miała inny układ i trochę inne levele. Oczywiście wszystko zaczynało się w Monstrum Crimescene, ale Lara miała powrócić do tego miejsca przynajmniej dwa razy podczas pobytu w Strahov Fortress. Ponadto The Vault of Trophies nie było początkowo sanktuarium Lux Veritatis, lecz miejscem, gdzie Pieter Van Eckhardt trzymał trofea wzięte z zabitych członków w/w organizacji. Było tam min. ciało ojca Kurtisa Trenta. Miejscem tym miał się zajmować Louther Rouzic, archiwista z biblioteki Strahov.
Cały level Eckhardt's Lab to jedyne, co pozostało z Niemczech. Lokacja ta została wycięta w 1999 roku, gdy Paryż rozrósł się na tyle, że nie twórcy nie byliby w stanie umieścić całego contentu w jednej grze.
The Lost Domain(z którego wziął się pierwszy tytuł gry, Tomb Raider - the Lost Dominion) to wszystko, co zostało z Kapadocji.
Co więcej, przed samą grą był level-tutorial w Egipcie, gdzie Larę miała uczyć szamanka Putai - znana z legend postać kobiety(wojowniczki?), która ukazywała się, gdy światu zagrażało niebezpieczeństwo. Miała ona dać Larze amulet w kształcie skarabeusza, za pomocą którego mogła kontaktować się z szamanką i sprawdzać swoje zdolności.

Nie będę się rozwodzić na temat zmian w poszczególnych levelach(bo te też są po części znane), powiem tylko, że na tombraiderforums.com Murti Schofield, twórca fabuły TRAOD odpowiedział na kilka pytań związanych z grą(poprzez użytkownika snake), a Meagan Marie(Senior Community Manager) udostępniła wszystkie materiały graficzne związane z TRAOD, jakie były w studiu Crystal Dynamics. Zaliczają się do tego concept arty leveli, cutscenek i postaci w wysokiej jakości.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 12.02.2015 - 11:58
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023