View Single Post
stare 18.01.2015, 19:42   #2
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 1,258
Reputacja: 35
Domyślnie Odp: "Rosie RouVills"- The Sims Fotostory by Ciastek.

Na samym początku powiem, że bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie Twoje fotostory. Jest znacznie lepsze niż wszystkie Twoje poprzednie opowiadania, np. OJSG z czwórki. Błędów dużo mniej, całkiem ładne opisy, nawet akcja nie postępuje za szybko. Zdjęcia też ładne, główna bohaterka wygląda naprawdę sympatycznie.
Błędów ortograficznych nie zauważyłam, interpunkcyjnych trochę było, ale nie będę wypisywać wszystkich. Napiszę tylko w skrócie te rzeczy, które najbardziej mnie raziły:
Cytat:
Nie mogę dać się nerwom.
Zmieniłeś czas z przeszłego na teraźniejszy.
Cytat:
Po umyciu twarzy, zębów, przemyciu oczów
Chyba oczu? Nie wiem, czy tamta forma na 100% jest niepoprawna, ale z pewnością gorzej brzmi.
Cytat:
- Niedawno strażnicy miasta chodzili po sklepach i zliczali cenność wszystkich produktów
Napisałabym raczej wartość.
Cytat:
Zupełnie zapomniałam o tym, że nie mam przestać do niej mówić na per pani
Hmm...
Cytat:
Znudzona atmosferą składającą się z zarzyganych ludzi, spojrzałam w tył.
Zdanie samo w sobie jest wyborne i od dziś będę codziennie o nim pamiętać w szkole, ale w opowiadaniu nie brzmi to dobrze. XDD
Poza tym zapis dialogów jest nie w porządku. Zacytuję swoją wypowiedź z innego działu, nie chce mi się pisać od nowa:
Cytat:
Napisał Ja Zobacz post
Jest taka zasada, że jeśli opisując wypowiedź postaci używasz słowa typu "powiedział", "krzyknął", "rzekł", nie stawiasz po niej kropki. Kropka jest tylko wtedy, jeśli opisujesz wykonywaną przez bohatera czynność. Przykład:
- Cześć - powiedziała Kasia.
- Cześć. - Dziewczyna pomachała do koleżanek.
To tyle odnośnie poprawności.
Sama fabuła póki co też mi się podoba, bo początek napisałeś w taki sposób, że nie bardzo wiem, co może wydarzyć się dalej. Jedynie ta akcja z byłym chłopakiem była dość przewidywalna, spodziewałam się, że uratuje ją jakiś przystojny młodzieniec. Mam też pewne podejrzenia co do niego, ale to zostawię dla siebie.

Jak na razie bardzo mi się podoba, daję punkt reputacji i czekam na następną część. Oby była równie dobra!
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem