View Single Post
stare 27.04.2016, 18:33   #19
Laselight
 
Zarejestrowany: 17.09.2011
Skąd: Naddniestrze
Płeć: Kobieta
Postów: 2,335
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Tyskie na forum

Zacznę od skromnej ankiety nt. przyszłego wesela Jakuba i Miyoki. Jak ktoś chce, może dodać własną, zaznaczyć kilka itp.

http://goo.gl/ao6l75


Odcinek 8 – Manifestacja // Miesięcznica

Poprzedniego wieczora Cytryśnia na simowym fejsbuczku zamieściła ogłoszenie:

„MIESIĘCZNICA URODZIN JULII MEFISTO

Jutro od godziny 10 oficjalne obchody miesięcznicy urodzin Julii Mefisto. Spotkanie w parku „Szych”. Stąd pochód biegnie przez Tyskie, a o 14 w Moskwie następuje kontynuacja marszu, spotkanie w placu imienia Cytrynowej Wiśni, gdzie przewodniczący marszu wspomną najważniejsze chwile z życia Julii Mefisto. Nawet, jeśli nie wiesz kim była Julia Mefisto, przyjdź.”




Natomiast Lase podejmowała rozmowy na 6obcy.
„Witam, jestem Rumun Mietek, słynny piosenkarz z Holiłódu i chcę państwa zaprosić na marsze w Tyskie i Moskwie”.
„Witam, jestem Gej Marian, zapraszam na manifestacje w Tyskie i Moskwie”
„Witam, jestem prezes TV Religia, zapraszam na marsz w Tyskie i Moskie”
„Al-Alibanadaban Islamadabad jhezdem Abdul Poniedziałek, zapraszam na manifestację nienawidzących poniedziałku, manifestacja w Tyskie i Mokwie, więcej szczegółów na fesjbuku”
„Zapraszam do Tyskie i Moskwy”




Miyoki zaś przygotowywała plakaty.

Rano wszyscy musieli wcześniej wstać, gdyż musieli się szybko przygotować do manifestacji. Lase i Cytryśnia musiały przygotować jakiekolwiek informacje o żywocie Julii Mefisto, miyoki musiała zrobić szybkie śniadanie, a Perplexite zająć się swoim ogrodem, bo powierzanie innych prac domowych Jakubowi mogło być skrajnie niebezpieczne.





- Tak więc… Co trzeba powiedzieć o Julii? – zastanawiała się Lase, wiedząc, że nic nie wiedzą kim była Julia ani czym się zajmowała. Laselight i CW wiedziały tylko to, że była ważną dla nich osobą.
- No to co wiemy. – odpowiedziała CW
- Czyli nic.
- No to, skoro nic nie wiemy, to trzeba coś wymyśleć. No najważniejsze, że Julia jest idealna. NAWET, jeśli coś zrobiła, to to trzeba pominąć i wskazywać same pozytywne rzeczy.
– wskazała CW, gdyż wiedziała, że to jest najważniejsze
- Hmm… W wieku 7 lat już czuła pociąg do tego, że trzeba założyć banowanko, żebyśmy się spotkały. – zauważyła Lase, że można byłoby coś takiego powiedzieć
- No i jeszcze dzięki niej Justin Bieber nie jest największym zbrodniarzem na ziemi. Zamknęła go w norweskim więzieniu i resocjalizowała go. Nawet, jak to by się zdarzyło, że stosowała torutury i tym podobne to nie możemy mówić o stosowaniu przez nią terroru, no bo nie wypada, żeby nie wyszło, że zła i w ogóle.
- Tyle, że Bieber ma na koncie mimo to miliard ofiar. Ale może to kupią.
- Ej jeszcze powstrzymała bolszewików pod Wiedniem, o! Na pewno to kupią.
- No i wymyśliła teorię względności, ale Einstein ukradł jej pomysł i zgarnął Nobla za nią. Ona to taki Zweistein.
- I odebrała Pokojową Nagrodę Nobla. Obamie.
- Taka zemsta na Einsteinie.




Wszyscy siadli do śniadania.
- Tak więc zaraz wyruszamy w drogę, co nie? – spytała Miyoki
- Oczywiście! Miejmy tylko nadzieję, że kupieni manifestanci dotrzymają umowy. – odpowiedziała Cytryśnia
bo jak nie dotrzymają, not to samotny pochód. – odparł Jakub



W parku „Szych” Miyoki, Jakub Modest, Laselight i Cytryśnia spotkali się czekając na wykupionych manifestantów, a także na tych, którzy przyszli z własnej woli. Wśród nich pojawiły się moherowe berety, skinhead, i kilku kolorowych gości.
- Możemy iść gdzieś dalej, tak na chwilę? – Szepła Lase do współlokatorów
- Przepraszam państwa, my, organizatorzy marszu wrócimy za chwilę, musimy tylko załatwić potrzebę rozmowy na świeżym powietrzu. – rzekła Cytryśnia do manifestantów.









- Skąd ty wzięłaś tych manifestantów? Narodowiec, geje, mohery?! – Spytała Lase z wyrazami zwątpienia. – Niech sobie te mohery będą, ale geje sio. – powiedziała Lase, odkrywając swoją lekką naturę mohera
- Nie no pisałam, że to miesięcznica urodzin Julii Mefisto. – powiedziała CW
- MIESIĘCZNICA. Słowo klucz. Pewnie te mohery się nabrały na tą miesięcznicę. No ale dobra, przyznaję, na 6obcy pisałam do kogoś jako prezes TV religia, jednemu przedstawiłam się jako gej Mietek, no ale to było, żeby no zachęcić. Ale tylko do dwóch tak pisałam. Geje psują reputację manifestacji.



W tym czasie doszło do rozmowy między manifestantami.
- Ej wy, zaraz wam k.. wybiję te p… pomysły k… przebieranek. – Powiedział dresiarz bujnowłosy do Mariana i Zbyszka, dwóch kolorowych uczestników



- Jarek, mogłeś sobie darować tą brodę! Nie widzisz, że pośmiewiskiem jesteś? – rzekł Lech do swojego brodatego brata
- A ty nie jesteś pośmiewiskiem przez to, że nie masz żony?! – odparł szybko Jarek
- Wolę być samotny, niż mieć żonę-byłą prostytutkę. – zripostował Lech – Weź się pochwal, jeśli uważasz, że stan cywilny jest powodem do dumy, że masz takie piękne choroby. Albo i nie, ja to powiem przed wszystkimi.
- A to mów, a co mnie to ile osób wie o tym, że mam problemy ze stawami.*



- Tadek, tacy młodzi, a jacy patrioci! W tym bezdusznym mieście zrobili prawdziwą manifestację, a ja nawet nie pomyślałabym, że są tu takie mądre osoby. Tylko co tu robią te dwa gaje? Pan Bóg nie pozwoliłby na takie ekscesy. – powiedziała zaś Krystyna do swojego męża



- Słuchajcie wszyscy tu zgromadzeni! Jestem uczestnikiem tej manifestacji i chcę oznajmić wam jedno! Ten brodaty pan, na imię mu Jarosław ma choroby takie i takie, więc radzę nie robić z nim tych rzeczy. Pozdrawiam, Lech, brat Jarosława, mąż Hildegardy. – powiedział Jarosław do zgromadzonej ludności.



- Jak widzę, jest was więcej, niż było przed chwilą. Ej geje z tyłu. Marian, Apoloniusz. To nie jest parada równości, więc zalecam wam wyjście z parku w trybie natychmiastowym z tego parku. Czyli w skrócie Wy Pierniki. – przywitała się z współmanifestantami Lase, zwracając uwagę na to, co jej zdaniem psuje tą manifestację. - To jest manifestacja miesięcznicy urodzin Julii Mefisto, wspaniałej bohaterki banowankowaniczów. Można by o niej mówić wiele, co też będziemy omawiać przede wszystkim w Moskwie na placu mojego imienia. Do Miyoki po transparenty i maszerujmy! - dodała CW



Tak więc wszyscy, oprócz kolorowych panów poszli grzecznie w marszu, pokrzykując za Lase, CW i Miyoki: „Julia Mefisto na 100%”, „Z Julią Mefisto mogę wszystko!”, „Wolność Banowania”, „Julia Mefisto chodź ze mną na ognisko!”, „Bo Mefisto to chamisko”, „Julia wielka jak boisko!”, „Julia lepsza niż Grodzisko”. Marsz przebiegał normalnie, bez zakłóceń, bo manifestanci mieli w dupie samochody, które magicznie hamowały przed nimi wszystkimi. Po zrobieniu pochodu przez Tyskie każdy na swój rachunek pojechał do Moskwy, by tam móc kontynuować manifestację.

Na placu imienia Cytrynowej Wiśni nastąpiła kontynuacja marszu. Cytrynowa Wiśnia, Laselight, Perplexite i Miyoki stali na głównej „scenie” tego placu, gdzie publicznością byli manifestanci i niektórzy mieszkańcy Moskwy, którzy byli zaciekawieni, co tam się odbywa, bo nie mieli pojęcia o manifestacji przygotowanej jako miesięcznicę urodzin Julii Mefisto.

- Julia Mefisto to była yyyy…. Żżżżonna…. Mąż? Stanu. No wiecie, super fajna, wspaniała dziewczyna. No wiele można o niej mówić. – zaczęła CW
- Najważniejszym jej osiągnięciem jest założenie Banowanka. Jest to ważne dla nas zdarzenie, bo pozwoliło nam na rozwinięcie skrzydeł i poznanie siebie nawzajem. – powtórzyły razem Cytryśnia i Lase, mając na celu podkreślenie tego
- Zaczęło się to w wieku 7 lat. Już wtedy wiedziała, że musi istnieć wolne Banowanko, żebyśmy tylko my się poznały. A jak miała już 2 lata tworzyła utwory na pianinie, pełne różnorodnej barwy dźwiękowej. To było wspaniałe. – zaczęła mówić Lase – Nie była tylko wspaniałą osobą, założycielką Banowanka czy pianistką. – skończyła Lase na tym zdaniu
- Bardzo ważnego odkrycia dokonała w 100 roku naszej ery. Odkryła, że Ziemia krąży wokół Słońca i istnieje 6, czy tam 7 planet w Układzie Słonecznym. – powiedziała Cytryśnia





- Innym znanym jej odkryciem z dziedziny fizyki jest wynalezienie teorii względności. Tak naprawdę słyszą państwo w propagandzie rosyjskiej, że odkrył to Albert Einstein, ale to nie jest prawda. Albert Einstein przypisał sobie zasługi naszej wspaniałej Julii Mefisto i otrzymał w tej dziedzinie nagrodę Nobla, którą powinna otrzymać właśnie Julia. – dopowiedziała Lase w sprawie jej osiągnięć z fizyki. - Ponownie ma się sprawa odkrycia przez nią praw rządzących zderzeniem elektronu z atomem, co przypisuję się panu Hiercowi.
- Mam nadzieję, że krótki wykład z jej osiągnięć w dziedzinie fizyki nie przynudził państwa. Myślę, że można przejść do jej osiągnięć pokojowych i do tego, dlaczego zasługuje na…
bo potępienie –
dodał szybko Perplexite, pokazując gest szatańskich rogów
- Na pochwałę i postawienie jej ogromnego pomnika ku czci. – szybko uratowała sytuację Lase



- Tak więc może zacznę od największego zbrodniarza Justyna B. mającego na swoim koncie miliard trzysta sześćdziesiąt milionów ofiar w swojej sześcio-siedmioletniej karierze, zaczynając w wieku 16 lat. Gdyby nie Julia Mefisto, tych ofiar byłyby miliardy! Ona postawiła na zresocjalizowanie i zamknęła delikwenta w więzieniu standardów norweskich. Dzięki niej Justyn nie jest największym zbrodniarzem na ziemi. – zaczęła mówić Cytrynowa Wiśnia – Drugim ważnym osiągnięciem jest powstrzymanie murzyńskich bolszewików pod Wiedniem 100 000 lat temu. – dopowiedziała CW



Wtem do przodu sceny wysunęła się Miyoki, targając tam Modesta. Uklękła przed nim.
- Z racji tego, że dziś jest bardzo radosny dzień, pragnę zrobić to przed wszystkimi. – powiedziała Miyoki do Jakuba
Wyciągnęła pierścionek zaręczynowy.
- Wyjdziesz za mnie? Znaczy wiem, że wyjdziesz, bo taka jest między nami wszystkimi umowa, że kogo pierwszego poderwiesz, za tego wyjdziesz, więc to tylko formalność.
bo oczywiście,zgodnie z umową,bo inaczej nie znajdę dziewczyny. –
odpowiedział Jakub, zgadzając się na oświadczyny





bo lool,miyoki mi się oświadczyła.aż upadne na ziemie – pomyślał Jakub i upadł na ziemię



- Piękny obraz, nowa rodzina i nowe dzieci zasiedlające nasze miasto i pracujące na emerytury nasze. – stwierdziła Cytryśnia
- Julia Mefisto odebrała Pokojową Nagrodę Nobla. Obamie. Ale przed nami najważniejsze. Julia Mefisto zasługuje na wyróżnienie wśród nas, Drużyny Sprawiedliwości lub też Drużyny Banowanka. My wszyscy tworzymy Drużynę Sprawiedliwości. Jesteśmy następcami Julii Mefisto i musimy dbać o kult Julii w naszych miastach. Była ona wybitną fizyczką, bohaterką narodową i muzyczką, lecz niestety jej kariera muzyczna została zatrzymana. Zamierzamy zbudować pomnik tej postaci. – powiedziała Lase
- Kilka osób chciało zostać po naszej manifestacji, więc zapraszam na scenę, porozmawiamy. – dopowiedziała Miyoki. Chodziło jej o osoby, którym obiecano zapłatę za udział w manifestacji.



Modest po zaręczynach zaczął się zachowywać jakby był pijany. Zaczął od tańczenia kaczuszek.



bo litwo,ojczyzno moja,ty jesteś jak zdrowie.



Każdy, kto chciał zapłatę to poszedł sobie, bo już nie chciał zapłaty.
Gdy już wyszli wszyscy, z współlokatorami został jeden z uczestników manifestacji, Dawid.
- Witam, jestem Dawid, ale wołają na mnie Lepki. – przywitał się Lepki – Bardzo podobała mi się ta manifestacja i nie przyszedłem po pieniądze, tylko dlatego, że…
- Czy my się przypadkiem nie znamy? – powiedziały Lase i CW
- Tak, jest Dawid Lepkiepaluszki. – odparł Dawid – Szukałem was i znalazłem.
- A gdzie mieszkasz? –
spytała się Cytryśnia
- A mieszkam w Moskwie, w małym domku, może kiedyś będzie większy. – odparł Lepki – Przeprowadziłbym się do Tyskie, ale tam jest już dużo mieszkańców, a ja wolę mniej ludne miasta.
- To musimy się umówić, kiedy idziemy do Gierka. – powiedziała Lase – W sumie to jeszcze trzeba dodać, że będziemy z Cytyśnią organizować wesele, może przyjdziesz i nam pomożesz w organizacji? – zaproponowała Lase
- Chętnie. – odparł Lepki



* Zbieżność imion przypadkowa
__________________
Laselight jest offline   Odpowiedź z Cytatem