Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06.08.2012, 18:49   #1321
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 1,035
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Podziękowanie za post, o, to by mi się podobało. Czasem ktoś pomaga (a i nierzadko nieświadomie) swoją odpowiedzią i ja wolałabym wcisnąć taki przycisk "podziękuj za post" niż za każdym razem pisać "dzięki", "edit: dzięki", "@down: dzięki"
Malin jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.08.2012, 17:49   #1322
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Odkopię temat (miałem się powstrzymać od propozycji, ale dobra :>).

Dałoby radę wprowadzić coś takiego u nas? Byłoby wygodniej stosować spoilery, bo tekst o fabule filmu, książki, gry itp. byłby zakryty, a póki co możemy jedynie pisać ostrzeżenia typu "Uwaga spoiler!" Co prawda to nie jest PhpBB, a vBulletin, ale chyba są jakieś skonwertowane spoilery, które można dodać bez konieczności grzebania w FTP.

No i jak będzie z tym przyciskiem "Lubię to!"?
 
stare 21.08.2012, 17:59   #1323
motyka
Administrator Emeryt
Δ=b²-4ac
 
Avatar motyka
 
Zarejestrowany: 24.06.2009
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,684
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

co do tego ukrytego tekstu się nie wypowiem, choć sprawa fajna.

a co do przycisku "lubię to" - po co takie coś?
__________________
NO HATRED
Strzeż się tej krainy grzybów,
choć słoneczna kusi łąka -
kto swe kroki tam skieruje,
temu jeno płacz, rozłąka.
motyka jest offline  
stare 21.08.2012, 18:26   #1324
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,609
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Wiem, że za czasu krótkiej administratury Sim00na spoilery działały (albo mnie się coś pokićkało). Szkoda, że teraz nie ma tej funkcji Skoro jednak była, a on nie miał s.admina, to da się to ustawić w panelu.

"Lubię to" mogłoby być przydatne np. przy mądrych, śmiesznych czy po prostu pomocnych postach Tak w ramach doceniania userów
Liv jest offline  
stare 21.08.2012, 18:28   #1325
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Albo system reputacji, ale podobno był i się nie sprawdził

Livko, gdzieś czytałem, że kiedyś forum stało na PhpBB3 - jeśli wtedy Administratorem był Sim00n, to mógł dodać spoilery korzystając tylko z PA
 
stare 21.08.2012, 18:32   #1326
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,609
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Nie wiem jak działała reputacja (kiedy ja się rejestrowałam już jej nie było), ale skoro już kiedyś była problemem, to chyba nie warto do niej wracać.

Od 6 czy 7 lat forum stoi na vBulletinie. A Sim00n był adminem rok temu.
Liv jest offline  
stare 21.08.2012, 18:41   #1327
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

No to zapewne można wprowadzić spoilery (chyba, że jest to związane z takim samym błędem, co problem w działaniu ikonek podczas pisania wiadomości).

A reputacja działa tak, że każdy user innemu użytkownikowi może dawać punkty (plusowe lub ujemne), które później się sumują i wyświetlają ilość pod nickiem. Wiąże się to także z tym, że użytkownik z największą ilością punktów (czyli z najlepszą reputacją) może dostać jakąś range czy cóś

Przykład:

Ja dałem Ci, Livko, za zdjęcie warna (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ) punkt reputacji, tak samo 2 innych userów, więc masz +3 punkty. Niestety, oceniłaś kogoś dom negatywnie, więc dał Ci punkt minusowy. Masz +2 punkty, bo 3+(-1)=2. Jeszcze 3 innych użytkowników dało Ci punkt ujemny. Masz już -1 punktów

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 21.08.2012 - 18:46
 
stare 21.08.2012, 18:53   #1328
hellraiser
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
Ja dałem Ci, Livko, za zdjęcie warna (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ) punkt reputacji, tak samo 2 innych userów, więc masz +3 punkty. Niestety, oceniłaś kogoś dom negatywnie, więc dał Ci punkt minusowy. Masz +2 punkty, bo 3+(-1)=2. Jeszcze 3 innych użytkowników dało Ci punkt ujemny. Masz już -1 punktów
Ktoś dał komuś ujemny punkt reputacji, bo mu źle ocenił domek lub z innego, bliżej niesprecyzowanego powodu, zapewne były jęki i płacze, dlatego to się nie sprawdziło i nie sprawdzi się w ogóle.
Aczkolwiek jeśli byłaby możliwość wprowadzenia tego 'podziękowania za post', to jestem za. Żadnych punktów, żadnych statystyk, po prostu taki 'lajk' ;p
 
stare 24.08.2012, 19:43   #1329
Pink Panther
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

I znów temat o spoilerach i lajkach zamarł - a szkoda, bo to chyba by się przydało

Ale mniejsza z tym - czy Administracja poprawia w postach rarzonce buendy ortograficzne, czy zostawia takie rzeczy bez zmian? Bo jak tak sobie przeglądam forum to niektóre naprawdę wołają o pomstę do nieba (nie, żebym sam błędów nie robił, ale "wogule" itd. wygląda dziwnie). Na wielu forach sprawdzało się to, że Moderatorzy i Administratorzy nie tylko poprawiali błędy, ale też wlepiali warny za notoryczne ich popełnianie - może wprowadzić coś takiego u nas? A jeśli Ekipa już poprawia błędy, to proponuję zaznaczać je na np. czerwono i podkreślać, czyli "krulik" zostałoby poprawione na "królik" - może to ograniczyłoby błędy i zachęciło dyslektyków (i nie tylko) do korzystania z przeglądarek z wbudowanym słownikiem

No i jak będzie z tym przyciskiem "Lubię to"? :>

edit:

Cytat:
Napisał Irreplaceable w poście poniżej
Jeśli jesteś na tyle genialny by włamać się na serwer i wrzucić potrzebne pliki to lajki będą
To trzeba było tak od razu, że dostęp do FTP jest potrzebny Daruję sobie włamanie, bo to nielegalne. Spytajcie Anonimowych, oni mają wprawę ^^

I dzięki za wyjaśnienie z tymi błędami

Ostatnio edytowane przez Pink Panther : 24.08.2012 - 20:15
 
stare 24.08.2012, 20:10   #1330
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,690
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Co chcielibyście zmienić?

Jeśli jesteś na tyle genialny by włamać się na serwer i wrzucić potrzebne pliki to lajki będą

A z błędami to bywa różnie - zależy od moderatora. Sam czasami poprawiam a czasami zostawiam. To powinno być raczej w interesie użytkownika by jego posty były poprawne na tyle na ile to możliwe.
Vanitas jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023