Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11.10.2008, 14:52   #11
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,273
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"

Pierwsze co żóciło mi się w oczy, to to, że piszesz zdaniami urywaniymi, takimi w stylu: "Anna, rozwódka, szwagierka matki od strony babki wuja Edmunda" lub "Jesień, jedli śniadanie, blalalalalala...". Nie wiem, mnie tak specjalnie nie przypdało to gustu, ale nie ukrywam, że przyciągnął mnie tutaj tytuł. Nie mam zwyczaju oceniać po pierwszym odcinku i tym razem tradycji stanie się zadość.
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 11.10.2008, 15:09   #12
scarlett
 
Avatar scarlett
 
Zarejestrowany: 05.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 286
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"

Hm.. pierwsze wrażenie mam dziwne. Sama nie wiem, czy mi się podoba, czy nie. Akcji na razie praktycznie nie ma, ale to dopiero pierwszy odcinek...
Nie podobało mi się przedstawienie głównych bohaterów... Zrozumiałam z tego, jakby zawsze chodzili tylko w czarnej czy niebieskiej bluzce. Dziwne....
Średnio odpowiada mi Twój dotychczasowy sposób pisania.
Jedyne, co wiem, to to, że na pewno zajrzę tu jeszcze, żeby ocenić po kolejnym odcinku kiedy, mama nadzieję, coś zacznie się dziać
__________________
scarlett jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.10.2008, 17:06   #13
ptasie mleczko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"

a ja zajrzałam tutaj ze względu na autora. zauważyłam, że się niedawno pojawiłaś i byłam ciekawa. Na pierwszy rzut gratuluję, że tak szybko się zdecydowałaś coś tutaj zaprezentować, po drugie gratuluję tej weny po trzecie yeeeahh wehikuły czasu to jest to co mi się podoba. ciekawie zaczęłaś, jest coś innego, no i zaskoczyłaś mnie!! ja tu się spodziewałam, że w końcu okaże się, że ten autobus bez kierowcy to sen a tu wehikuł czasu. reasumując dopisuję się do listy czytelników.
ps jak na pierwszy odcinek całkiem przyzwoicie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11.10.2008, 19:30   #14
Robynka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"

ptasie mleczko:

ja tu się spodziewałam, że w końcu okaże się, że ten autobus bez kierowcy to sen a tu wehikuł czasu. reasumując dopisuję się do listy czytelników.

Sen? ;p No cóż Miło mi, że udało mi się kogoś zaskoczyć ;-) I miło mi ^^

Scarlett:
Może wyrobisz sobie zdanie po kilku odcinkach ;-)

Atlantis:

Ja nie ponaglam do oceniania ^^"

Callineck:

Masz oko do błędów xP
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 19:07   #15
Robynka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"



Chłopcy stali jak wryci pośrodku cichej i malutkiej polanki. We wszystkie strony rozciągał się niebezpieczny i tajemniczy las. „Co robić?” myśleli oboje. Jackson zwinął powoli słuchawki i wsunął je do kieszeni.
- Jakieś pomysły? – zapytał młodszego brata.
- Może znajdziemy jakiś kąt, gdzie będziemy mogli spędzić noc…? Bezpiecznie?
- Świetny pomysł, to co? Zaczniemy szukać hotelu o nazwie „Utknąłeś na zadupiu? Świetnie trafiłeś!”? – zapytał ironicznie.
- Nie… Mam na myśli rozpalenie ogniska na tej właśnie polanie.
- Cudownie, będę spać na trawie razem ze świerszczami! – krzyknął już bardziej aby rozluźnić atmosferę, ale zaraz po tym dodał gniewnym tonem – I na dodatek kończy mi się bateria w MP4!
- Jakoś wrócimy… Chodź, trzeba znaleźć drewno w miarę suche.
Jackson spojrzał na niego oszołomiony tym, co usłyszał: ma iść do ciemnego lasu, po jakieś drewno! Właściwie bracia różnili się tym, że Nicolas, mimo że był młodszy o 8 lat myślał bardziej logicznie i poważniej. Jackson natomiast zachowywał się śmiesznie, można by powiedzieć jak dziecko w skórze dorosłego człowieka. Wszędzie wilgoć aż „pożerała” drzewa. Chłopaki słysząc raz po raz wycie - najprawdopodobniej wilków – nawoływali się i wracali z powrotem na polankę, gdzie cichutko przygrywał świerszcz. Wielki problem stanowił brak narzędzi typu piła, aby jakoś to drewno porąbać.

Błąkali już się godzinę, kiedy stwierdzili, że tyle ile mają im wystarczy. Rozpalili ognisko i przycupnęli obok siebie. Od ziemi dawało znać zimno, a powietrze dręczyło, nie dając im zasnąć. Jednak potrzeba przezwyciężyła humory Matki Natury i oboje zasnęli w cichym, drętwym śnie. Nicolas jednak w tym zimnie coś ujrzał…
Znajdował się w ogromnej sali. Była ona okrągła, a po jej brzegach poustawiane były ławki. Pośrodku stał wielki stół, a przy nim miejsce dla 3 osób. W pewnym odcinku ściany znajdowały się wielkie, mosiężne drzwi, które nagle się otworzyły, a przez nie do sali wysypało się z kilkaset ludzi, a właściwie to nie tylko ludzi. Były wśród nich elfy, krasnoludy, a nawet gnomy! Gdy towarzystwo uspokoiło się, do sali weszła wielka Trójca. Musieli być bardzo ważni, ponieważ na ich widok wszyscy na sali powstawali. „Pani przewodnicząca” podniosła rękę, na co zgromadzeni zareagowali, jak wytresowany pies na słowo„siad”.
- Nastały ciężkie czasy, Nestilla atakuje… Elfy, krasnoludy, gnomy, wróżki, nimfy, i ludzie. Zbliża się koniec… Jednak będziemy walczyć! Nasze wróżki mówią jedno i to samo. Tylko jedna, właściwa osoba potrafi zabić tę niewdzięcznicę! Czy są ochotnicy? – kobieta rozejrzała się po sali. Była ona staruszką z podkrążonymi oczyma, oraz długimi, siwymi włosami.
Na sali po słowach „Jednak będziemy walczyć!” panowała wrzawa i pobudzenie do walki. Jednak po pytaniu wszyscy wpatrzyli się w ziemię, lub w sufit, jak kto woli. Tylko jedna kobieta podniosła delikatną dłoń.
- Ty, Adrienne? Czy nie ma mężczyzn na sali? – zapytała z nutką nadziej, bo, przecież, jakie miała szanse młoda, delikatna kobieta z bogatej rodziny? Minimalne… „Już po nas!” myślała kobieta. – A więc dobrze…
Nagle jakby został przyśpieszony czas, Nicolas się obudził.

- O ludzie… - szepnął do siebie. Spojrzał na swojego brata, mruczącego coś na temat jego MP4.
- Nicolas… Nicolas… Nicolasie… Chodź do mnie… Chodź. – nagle usłyszał szepty. Dochodziły z lasu. Zerwał się na równe nogi.
- K… Kim jesteś? – wyjąkał, wpatrując się pomiędzy drzewa.
- Jestem kimś, kto zna drogę powrotną do „Twojego” Riverstone… Ale musisz iść do mnie, szybko…
- Naprawdę? – spytał z nutką nadziei w głosie – idę…

Nicolas ostrożnie szedł w stronę gęstwiny. Bał się tego, co na niego czyha, albo i nie... Przerażał go raczej ten szept, i jego wydźwięk. Była to kobieta, ale nie miała ona głosu ciepłego, przymilnego, był on zimny i oschły… Nicolas coraz bardziej oddalał się od obozowiska. Szedł ostrożnie, a co jakiś czas słyszał te same szepty, nawołujące go. W końcu stanął zniecierpliwiony. Ile już tak chodził? Z pół godziny! Jednak szybko odczuł, że źle zrobił, bo usłyszał za sobą skamlenie i warczenie.
- O ludzie… Byleby to nie było to, o czym myślę!

Obejrzał się za siebie. Za nim stał wilk, albo raczej demon. Zamiast oczu, miał dwie czerwone kule, które świeciły się jak opętane. Z jego jamy gębowej wydobywała się ślina, i właśnie szykował się do skoku na przerażonego chłopaka. Nicolas rzucił się w ucieczce. Ku jego zdziwieniu wilk nie skoczył do gonitwy od razu, odczekał chwilę. Nicolas biegł ile sił w nogach, nagle wpadł w… bagno! Nie mógł wyjąc nogi, a odgłosy spragnionego krwi wilka były już niedaleko… I nagle wyskoczyła czarna bestia. A Nicolas nic nie mógł począć.

- W imię Ojca i Syna i Ducha Św… - Zaczął się żegnać ze światem, gdy nagle – tuż przy nim – stanęła kobieta, ubrana w piżamę z gorsetem. Trzymała w rękach łuk, a jej oczy lśniły niebieskim kolorem.
- No to lecimy! – krzyknęła napinając łuk, ale najpierw spojrzała ukradkiem na chłopaka, którego zaczęła bronić. Wpatrzyła się w jego oczy i opuściła broń, jakby zahipnotyzowana i szepnęła: - Nicola…
I w tym momencie z oczu wilka wystrzeliły kule, powalając kobietę na ziemie.
- Narien?! – Nicolas usłyszał nawoływania z lasu.
Kiedy „wilk” miał już się rzucić na oszołomionego tą całą sytuacją chłopaka, zza krzaków wyskoczył z nożem mężczyzna, bardzo dziwnie ubrany. Przekuł jednym ruchem serce zwierzęcia i jakoś wyciągnął z kleistej mazi Nicolasa.

______________________

Dobra, idę na film xP
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 20:08   #16
Callineck
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"

Cytat:
Napisał Robynka Zobacz post
„Co robić?” myśleli oboje.
narzędzi typu piła, aby jakoś to drewno porąbać.
Od ziemi dawało znać zimno, a powietrze dręczyło, nie dając im zasnąć.
i oboje zasnęli w cichym, drętwym śnie. Nicolas jednak w tym zimnie coś ujrzał…
Nagle jakby został przyśpieszony czas, Nicolas się obudził.
jamy gębowej wydobywała się ślina,
- obaj - to cały czas chłopcy
- albo siekiera, albo "to drewno pociąć", z resztą narzędzia są niepotrzebne, bo w każdym lesie na ziemi leżą gałęzie, wystarczy je połamać
- proponuję "od ziemi ciągnęło chłodem, a wilgotne powietrze było ciężkie i nie dawało im zasnąć"
- obaj, odrętwiającym śnie. Nicolas jednak coś ujrzał w (proponuję "ciemności", zimno nie przeszkadza w patrzeniu
- nagle czas jakby przyśpieszył i Nicolas się obudził
- lepiej będzie użyć słów "z jego paszczy" - otwór gębowy mają rzczej bakterie

Powiem, że mi się podoba, bo akurat lubię fantasy i dobrze mi się czytało
Zdaje się tylko, że Nicolas nie przypadkiem trafil na tą polanę...

Niektórzy będą zapewne mieć pretensje o stronę techniczną zdjęć. Widać na nich chmurki i kratki - spróbuj to poprawic - wtedy zdjęcie bardzo dużo zyskają Mi to jednak aż tak bardzo nie przeszkadza.


Cytat:
Napisał Robynka Zobacz post
„Utknąłeś na zadupiu? Świetnie trafiłeś!”
Dobre Chyba polubię Jacksona

Ostatnio edytowane przez Callineck : 12.10.2008 - 20:42
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.10.2008, 20:22   #17
ptasie mleczko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"

sama nie wiem co myśleć. nie wiem czemu ale jakoś ten odcinek mi się średnio podobał, może dlatego że spodziewałam się więcej. dobrze zaczęłaś dlatego jakoś wobec Ciebie mam większe wymagania
na podsumowanie powiem, że ogólnie mi się podoba i jednak pojawił się motyw snu widzę też że starasz się wpleść w dialogi anegdotę, oraz że są one naturalne i nie nużą, za co masz wielki plus pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.10.2008, 18:01   #18
Robynka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"

Następny odcinek -> Jak pójdzie dobrze to w czwartek ;-)

Moje FS złapało chorobę =./ Takowa nazywa się Brakuskomentarzus xP
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.10.2008, 18:10   #19
ptasie mleczko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"

muahahaha leżę "Brakuskomentarzus", dobre. nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale np. ja czekam na ten odcinek
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.10.2008, 18:39   #20
Nyks
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: "2047 lat do tyłu"

Ja czytam! Komentuję tylko najlepsze (mim zdaniem) FS na tym forum. Myślę, że może być ciekawie
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elfy, fantastyka, podróż, przeszłość, uczucia


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023