Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.11.2004, 15:07   #11
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Faktycznie, przesadziłem.
Gra działa, chodzi w miarę płynnie ... ale wygląda zupełnie innaczej niż na kartach z DX9. Dowcip polega na tym, że gra nie włączy niektórych funkcji jeśli nie ma wspomagania sprzętowego (starsza wersja DX9 na to pozwalała, ale efektem był ... slideshow - oczywiście na słabych kartach).
To prawda że da się grać na prawie każdej karcie graficznej, byle komputer wytrzymał obciążenie przetwarzaniem tekstur. Problemy widać dopiero powyżej pewnej ilości obiektów na planszy (szczególnie jeśli rodzina liczy 8 osób ).
W zasadzie minimalne wygania podane na pudełku są w miarę realistyczne, z tym że na najsłabszym możliwym sprzęcie granie jest trochę męczące. Poniżej 256MB RAM (szczególnie jeśli mamy winXP) prawie nie da się grać, ale z kolei 1GB też nie daje jakieś dużego "kopa". Gra ma głupi zwyczaj czytania wszystkiego z dysku, nawet jeśli plik był już w użyciu. Praktycznie 512MB RAM i karta zgodna z DX9 (ale nie GF FX5200!) zapewniają w miarę komfortową grę (z włączonymi wszystkimi opcjami grafiki, w rozdzielczości 1024x768).

Ten dowcip z wodą to ja już widziałem, ale na Radeonie 7500. Karty które obsługują sprzętowo T&L mogą się różnić w wyświetlaniu tego samego elementu, to się zdarza nie tylko w tej grze. Oczywiście może to też być wina sterowników (nie zawsze najnowsze są najlepsze, ale przeważnie tak jest) albo uszkodzonego pliku gry. To drugie (uszkodzony plik) zdarza się czasmi przy imporcie przedmiotów - ja ostatnio ściągnąłem domek który "rozwalił" wyświetlanie dachów (dołączona tekstura miała zły rozmiar, a gra oczywiście wszystko "przerobiła" tak żeby było zgodne z ostanio dołożonym przdmiotem).
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.11.2004, 15:45   #12
bandito
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

slow edition cię pogieło,a ty masz złom edition !!i ty jaką masz radeon 1200ze (czytaj:złom edition) każdy ma karte taką jaką ma mi ta wystarczy i gram na max detalach i wiesz u miesz dopiec umiesz tylko że wy macie słabe a ja mam mega wiesz jak się zarejestrowałeś myślałem że jesteś ale się pomyliłem i przeprasz ale strasznie się wkurzyłem
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.11.2004, 18:28   #13
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Dzieci się obraziły?

Nie mamy o czym dykutować, dokładnie znam wszystkie karty graficzne jakie są na rynku (te poniżej 1000PLN, testowanie droższych nie ma sensu - i tak mało kogo na to stać). Większość z nich testowałem w grach (The Sim2 również), i nie muszę się pytać "jak to chodzi".
Karty serii GF4MX to typowy sprzęt "low end", czyli przeznaczony do komputerów hipermarketowych. Nie moja wina że tak jest, nie ja je produkuję.
Owszem, daje się włączyć wszystkie opcje w grze na "max". Tylko że nic z tego nie wynika - gra "wie" jaka karta graficzna jest zamontowana w kompie i dopasuje wyświetlanie do jej możliwości.
Jedno proste pytanie: Macie w "Opcjach grafiki" aktywne pola "Wygładzanie krawędzi"? Nie macie ... a jest jeszcze kilka ukrytych opcji które zostają wyłączone w przypadku karty nie będącej akceleratorem DX9. Wiadomo że gra musi chodzić na słabym sprzęcie, bo EA GAmes chce tego sprzedać co najmniej tyle ile "Sims1". A przecież nie dołączyli do gry karty graficznej no to trzeba było programowo dopasować parametry wyświetlania.
Chyba dlatego wyłączono w grze efekt deszczu (pliki są na dysku, ale nie są używane) który powoduje "zacięcia" nawet na mocnym sprzęcie.



Cytat:
slow edition cię pogieło,a ty masz złom edition !!i ty jaką masz radeon 1200ze (czytaj:złom edition)
bandito ja ciebie nie obrażam, a to co TY napisałeś był obraźliwe. Nie wiem na jakiej podstawie piszesz coś o moim sprzęcie (miałeś wizje? zmień dealera!), ale naprawdę grubo się mylisz. W każdym razie nie jest to Radeon, i nie "złom edition".
Cytat:
Weź sie tak pożadnie palnij wiesz jakie ty głupoty piszesz ,asz mi stolec wychodzi.
Bajeczka - mam nadzieję że zdążyłaś do łazienki. Z porady nie skorzystam, jak już to wolę kogoś "palnąć".
Nie muszę jechać do ciebie żeby sprawdzić jak działa dowolna karta graficzna, praktycznie każdą mogę mieć do testów na kilka dni.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.11.2004, 19:45   #14
bandito
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ja nie mam nic na szro i cie pogieło !! xP mam nawet 128bit nie wiem nawet jak nie wierzysz to przyjeź zobaczyć chyba umiem sprawdzić!!głupi nie jest
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.11.2004, 20:21   #15
##NEGRA##
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sims0maniak
Nie włączysz wszystkich opcji graficznych na "full" (z kartą GF4MX) , bo zamiast gry będziesz miała pokaz slajdów.
Ale ogólnie da się grać z taką kartą graficzną w kompie, przy detalach ustawionych na minimum i wyłączonych odbiciach nawet w miarę płynnie (rozdzielczość 800x600).
eno nie przeginajcie! ja mam GF4MX, Duron 1,4, 384 DDRam i mi smiga jak nic! nie powiem zeby byla rewelka bo nie raz jest gorzej nieraz lepiej, ale nie narzekam. no i nie mam pokazu slajdow! ustawienia mam na poziom sredni a napewno nie najnizszy!xP
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2004, 09:50   #16
Angeo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Hmmm, zamieszczam wam test gry i jej działanie na poszczególnych sprzętach:

Pentium ||| 660, 128MB, TNT2 : działanie: niegrywalne (nie działa) ,ocena: 1

-------------------------------

AMD Duron 800, 256MB, GeForce2 MX200 : działenie: skokowe, ocena: 3

-------------------------------

AMD Athlon 900, 256MB, GeForce2 GTS : działanie: skokowe, ocena: 3

-------------------------------

AMD Athlon 1700, 256 MB, GeForce2 : działanie: chwilami skokowe, ocena: 4

-------------------------------

Pentium 2 3 GHz, 1GB, ATI Radeon 9800: działanie: płynne, ocena: 5+

No to by było na tyle Jeśli chodzi o mnie to mam nieco wymieszane sprzęty ;d;d
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2004, 11:59   #17
Meginia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ok, to jak już taki temat jest toja mam równierz pytanie: Ile taka karta, żeby TS2 płynnie chodziło, kosztuje?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2004, 13:24   #18
apes666
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Mój tata za nowa zapłacił 400 zł, ale on ma zniżkę.. tak to by było chyba 6 baniek.. simsy są cholernie wymagające :]
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2004, 13:44   #19
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Meg
Ok, to jak już taki temat jest toja mam równierz pytanie: Ile taka karta, żeby TS2 płynnie chodziło, kosztuje?
Zależy jaki masz procesor.
Jeśli w miarę "współczesny" (1GHz i więcej) to wystarczy Radeon9600PRO (wbrew pozorom to uboższa wersja Radeona9600) za około 290PLN. Albo GF FX5600 (tylko NIE wersja "SE") nieco droższy od Radeona. Obie karty w wersjach przynajmniej 128MB/ 128bit (wersje 64bitowe są beznadziejne, naprawdę).
Jeśli masz procesor >3GHz , to wystarczy GF FX 5200 SE albo Radeon9250.
Jest jedno "ale" - przy mniej niż 256MB RAM i starym (wolnym) dysku gra i tak będzie się strasznie długo "doładowywać" (na początku i przy każdej zmianie planszy - np. wyjazd do miasta).

Zresztą wszystko zależy od tego co to jest dla ciebie "płynnie" .... znam takich którzy grają na sprzęcie który wyświetla 3-7 FPS i twierdzą że "chodzi świetnie, bez zacięć". Dla mnie minimum to 25-30 FPS (więcej oko ludzkie i tak nie jest w stanie zarejestrować), ale na dowolnej planszy i z co najmniej 10 simami w użyciu.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.11.2004, 13:45   #20
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Meg
Ok, to jak już taki temat jest toja mam równierz pytanie: Ile taka karta, żeby TS2 płynnie chodziło, kosztuje?
Karta graficzna nie musi być jakaś super wymyślna - wystarczy, żeby była obsługiwana przez grę i najlepiej, żeby miała 128MB pamięci. W TS2 większe znaczenie ma RAM i procesor.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023