Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18.07.2013, 17:14   #11
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,489
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Cytat:
Napisał Seraf Zobacz post
Ah czyli jednak to nie jest salonik Straussów Pokład i pozycja te same ale nie ta strona statku. To samo z drugą kabiną, właściwie mogłem zorientować się że to nie salonik po umeblowaniu typowym dla kabiny A kabinę w stylu Old Dutch rozpoznałem od razu po tapecie której wzór nawet kiedyś zacząłem malować ;D Jeszcze raz więc gratulacje za uchwycenie charakteru pomieszczenia.
O, tą tapetę było trudno znaleźć, większość jest przeważnie zrobiona w paintcie albo o wyjątkowo kiepskiej jakości. Ostatecznie wszystkie musiałem osobiście zrobić. O ile Reading & Writing Room nie wyszedł tak jak chciałem(bo nie mogłem za bardzo odkryć jak tam wyglądały panele) to tekstura ścian stylu Adama była wyjątkowo ciekawym zadaniem!

No i ogólnie to dużo jest takich różnic między Olympicem i Titaniciem. Poza tymi najbardziej znanymi z wierzchu(np. otwarta promenada na Olympicu i początkowy brak Parisian Cafe) chociażby inaczej rozmieszczone stylami kabiny. Z tego co wiem również główny motyw kolorystyczny się różnił. Olympic preferował zieleń, podczas gdy Titanic czerwień.

Cytat:
Napisał Seraf Zobacz post
Zauważ że kabin specjalnych czyli tych zaprojektowanych w jakimś stylu było zdaje się ~75 podczas gdy wszystkich kabin pierwszej klasy 370 (nie liczyłem saloników ani kabin drugiej klasy które mogły zostać przekształcone na poczekaniu w klasę pierwszą).
A tego nie wiedziałem, dziękuję za informację!

Cytat:
Napisał Seraf Zobacz post
Oczywiście, chodziło mi tylko o to że np. wystające rury w kabinie pierwszej klasy nie były w tamtym czasie niczym niezwykłym. Nie wszystkie kabiny tam były wyłożone boazerią i złoconymi ozdobami
W ogóle różnice między tamtymi statkami a obecnymi były ogromne. Zresztą najlepszym przykładem jest chociażby to, że nawet kabiny pierwszej klasy nie miały własnych łazienek(poza apartamentami milionerów), tylko dzieliły z kabiną obok. Oczywiście, jeżeli ktoś miał pieniądze mógł zająć obie kabiny, lecz mimo wszystko.
Caesum jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.07.2013, 15:21   #12
cerastes
 
Avatar cerastes
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 992
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Najbardziej podobają mi się zdjęcia przedstawiające schody i całą boazerię. Prezentują się niezwykle okazale. To tu widać najbardziej luksus i blichtr, choć pomieszczenia również są bardzo dobrze zaaranżowane. Mebelki Cashcraft'a to świetny wybór do tego projektu (sama kiedyś się w nich zakochałam i do tej pory mi nie przeszło). Podkreślają one dobry styl, klasę i wyrafinowanie. Domyślam się, że zamierzonym celem była jednorodna kolorystyka pomieszczeń, ale mimo to korzystniej wyglądałoby delikatne zróżnicowanie odcieni barw, albo wzorów tkanin na meblach zwłaszcza, że w internecie jest dużo recolorów w/w mebelków. 10/10
cerastes jest offline  
stare 14.08.2013, 22:00   #13
lizzielovesit
 
Avatar lizzielovesit
 
Zarejestrowany: 13.11.2009
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 314
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Piękny, piękny, piękny! Mi by nie starczyło cierpliwości, żeby to wykończyć. Grand stair case - GENIALNIE! Czytelnia także świetnie odwzorowana, każdy szczegół dopracowany...
__________________
Czarnym kotom, z plakatu
Fajnie jest na słońcu.

Ostatnio edytowane przez lizzielovesit : 14.08.2013 - 22:18
lizzielovesit jest offline  
stare 15.08.2013, 12:49   #14
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,489
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Cieszę się, że wam się podoba. Kolorystyka początkowo była inna, jednakże w końcu zdecydowałem się na taką głównie z dwóch powodów: albo dlatego, bo taka była oryginalnie na statku albo dlatego, bo inna kolorystyka zwyczajnie mi nie pasowała. Przykładowo białozłota kabina miała mieć początkowo niebieski materiał mebli, jednak osobiście uważam, że złoty bardziej podkreśla wystawny styl wnętrza. Odnośnie recolorów - sam je robię, więc to nie jest problemem. Stworzenie tych pomieszczeń wcale nie było takie trudno, w końcu większość z tego to obiekty ściągnięte z netu, moja robota to jedynie odwzorowanie lokacji, wybranie kolorów i zrobienie recolorów mebli, nowych tapet.

No i skoro mowa o poprzednich wersjach - do zdjęć miała dołączyć również recepcja pierwszej klasy, jednakże przez cały okres robienia zarówno pierwszego jak i drugiego odcinka nie udało mi się jej wykonać w taki sposób, by dobrze prezentowała się na zdjęciach - i ostatecznie pojawiła się tylko jej malutka część w fotostory. Jako, że prawdopodobnie nie wrócą już na statek, a i ja raczej nie pokonam okropnego oświetlenie The Sims 2, poniżej daję obrazki tego, co udało mi się zrobić. Żadnego edytowania fotek, czyste TS2.









Ostatnio edytowane przez Caesum : 15.08.2013 - 14:48
Caesum jest offline  
stare 15.08.2013, 14:37   #15
lizzielovesit
 
Avatar lizzielovesit
 
Zarejestrowany: 13.11.2009
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 314
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Powiedz, że to recepcja.
Jeśli nie, to chyba przestanę wierzyć w swoją jakąkolwiek podstawową wiedzę w tym temacie i chyba pójdę studiować plany i te sprawy
Tak czy siak, cudowności. Gratuluję sufitu, śliczny jest. Sam robiłeś?
__________________
Czarnym kotom, z plakatu
Fajnie jest na słońcu.
lizzielovesit jest offline  
stare 15.08.2013, 14:49   #16
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,489
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Ojej, pomyliłem się! Tak - oczywiście, że recepcja. Poprawione. Sufit znaleziony bodaj na modthesims.
Caesum jest offline  
stare 15.08.2013, 14:54   #17
lizzielovesit
 
Avatar lizzielovesit
 
Zarejestrowany: 13.11.2009
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 314
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Ufff.
Dobra, teraz mogę spać spokojnie No, więc jak już mówiłam, ślicznie wyszło, schody to mistrz, stoliki identyczne. Dywan był czerwony czy zielony?
__________________
Czarnym kotom, z plakatu
Fajnie jest na słońcu.
lizzielovesit jest offline  
stare 15.08.2013, 15:07   #18
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,489
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Według znaków na niebie i ziemi podłoga na Titanicu była czerwona - był to zresztą główny motyw kolorystyczny Titanica z tego co kojarzę. Jednakże pomieszczenie było często opisywane jako "zielony pokój" - możliwe że z powodu roślinności. W przypadku Olympica nie zachowało się ani linoleum, ani późniejsza wykładzina, a że Olympica kolorystyka to zielony i niebieski pozwoliłem sobie na trochę kreatywności.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 15.08.2013 - 15:23
Caesum jest offline  
stare 15.08.2013, 15:32   #19
lizzielovesit
 
Avatar lizzielovesit
 
Zarejestrowany: 13.11.2009
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 314
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Wygląda przytulniej. Mi właśnie odpowiada ta zieleń. Tym bardziej, że nie wygląda jak idealna kopia Titanica, a wciąż fajnie, a co lepsze - według własnego pomysłu. To taka drobna odmiana od młodszej siostry. Jakie planujesz następne wnętrze?
__________________
Czarnym kotom, z plakatu
Fajnie jest na słońcu.
lizzielovesit jest offline  
stare 15.08.2013, 16:04   #20
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,489
Reputacja: 81
Domyślnie Odp: RMS Olympic

Obecnie nie planuję żadnego. Akcja Maskarady przeszła w stronę dworu i raczej skupię się teraz na jego wnętrzach. Możliwe jednak, że z czasem dorobię jakieś inne pomieszczenia. Przykładowo uwielbiam Turkish Bath oraz Cafe Parisien(które pojawiło się jednak znacznie później). Z drugiej strony to ostatnie już kiedyś zrobiłem w Alice Waters(o tutaj) więc sam nie wiem.
Caesum jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023