Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Archiwum [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.07.2012, 17:33   #1
marlena0189
 
Avatar marlena0189
 
Zarejestrowany: 06.04.2012
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 27
Reputacja: 10
Domyślnie Domek nadmorski. [BRAK ZDJĘĆ]

Witam
Chciałam przedstawić mój nowy dom nad morzem dla singla bądź bezdzietnej pary. Spokojna okolica nad morzem, starałam się by dom wpasował się choć trochę w klimat wody i błękitnego nieba. Ach no i 'ogród'... Nie jestem w tym dobra

Z góry przepraszam za te "1x1" na jednym ze zdjęć, zauważyłam dopiero po wyłączeniu gry.

Ostatnio edytowane przez Charionette : 01.02.2015 - 21:10
marlena0189 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.07.2012, 18:15   #2
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 2,259
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Domek nadmorski.

Pierwsza rzecz, jaka mi się rzuciła w oczy to ta nienaturalna trawa sięgająca krawędzi parceli -,- No i, z jednej strony idealnie zielona trawka, a z drugiej piaszczysta plaża? Ponadto, rośliny wchodzące w ogrodzenie = niedokładnie ich ustawianie. Ogródek sam w sobie ubogi w jakąś niższą trawę, drzewka...
Z tyłu brzydkie płytki wokół basenu... A nie! To są panele! O_O Jeszcze lepiej, panele na plaży, spoko. I znowu ubogo w roślinki...
W środku w ogóle nie podoba mi się kuchnia. Jest brzydka kolorystycznie, pusta, wygląda nawet na niezamieszkaną. Kącik jadalny też nie przypadł mi do gustu.
W sypialni łóżko zasłania okno -,- Tapetę powinno się dawać na krótszą ścianę, aby optycznie wydłużyć pokój. Ciasno, trochę zbyt zimna kolorystyka, i tu już tłumaczę, otóż widzę zimny odcień różu, który dodatkowo jest podkreślany przez biel. W garderobie natomiast szafki wchodzą w "okna".
Łazienka, o mój Boże, okropna. Brzydka kolorystyka, pusto... Nawet nie wiem, jak mam to skomentować.
Salon w porządku, tylko razi mnie bardzo pusta ściana za telewizorem.

I teraz jeszcze coś, rozmieszczenie pomieszczeń jest straszne, naprawdę. Salon na końcu, a sypialnia na froncie? Osobiście wolałabym, żeby przechodnie (jeśli w ogóle do czegoś takiego doszło...) oglądali mnie gdy popijam kawę w salonie a nie gdy kładę się spać. To samo w prezentacji, kolejność prezentowania pomieszczeń... Czułam się jakbym z kuchni przechodziła prosto do sypialni, a z łazienki było jedyne wejście do salonu.

Dam 4/10, bo jest kilka rzeczy fajnych, jak np. salon czy taras, ale tych negatywnych rzeczy jest po prostu za dużo...
__________________

Meryam jest offline  
stare 19.07.2012, 18:38   #3
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,609
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Domek nadmorski.

Czemu większość domków jest dla singli/bezdzietnych par? :<

Ogród - wygląda jak... skoszony tropikalny busz!
A zieleń niektórych drzew jest zbyt zielona w porównaniu z tą "z życia wziętą".
Jakbyś dała trochę wysokich palm, prawdopodobnie wyglądałoby to o niebo lepiej.
I nie wiem, czy w tym płocie są jakieś niewidzialne dziury, ale te wystające roślinki nie wyglądają estetycznie, a realizm przemilczmy.

Tył domu - ten taras wygląda strasznie masywnie - wysoki, długi, szeroki. Gdybyś go zmniejszyła i dodatkowo w tym miejscu podwyższyła teren, żeby te fundamenty nie miały takiej wysokości, nie wyglądałoby to tak masywnie, a wręcz przeciwnie
Ten basen to ni to w kij, ni w oko. A skoro już musiał być, bo nie miałaś tam czego wsadzić, mogłaś się postarać, by nie wyglądał nudno.
Roślinność na "wydmach" nie przekonuje.
Hamaki na plaży? Powodzenia przy sztormie
Odkąd mogę się pochwalić bogatym w domki i mieszkania własnym otoczeniem na zdjęciach u innych to puste tło mnie razi. Można je łatwo zamaskować, chociażby dodając taki "żywopłot" z drzew (co za niefortunna nazwa). Albo po prostu robić zdjęcia, gdy będą sąsiedzi

Bryła - dach wygląda zbyt masywnie. Kompozycja okna - drzwi - ściany nie bardzo mi pasuje. Brakuje harmonii!
Kolory wybrałaś fajne ("szablonowo" nieraz znaczy "najlepiej"), ale jeśli chodzi o rozmiary, kształty i faktury, można było zrobić coś lepszego.
No i szkoda, że nie pokazałaś werandy z bliska Z tą huśtawką musi wyglądać uroczo!

Przedpokój - na pierwszy rzut oka 1x1 nie rzuciło mi się w oczy, więc nie musisz się tym martwić ;]
Kinkiet nijak tam pasuje. I w ogóle jakoś nic ciekawego, chociaż nie powiem - tapeta niczego sobie!
A chomiki/świnki morskie znalazły się tam tyko przypadkowo?

Kuchnia - a buggybooz ma TAKIE FAJNE kuchenki! ;( Ta jest strasznie słabej jakości!
Szafki mogłyby mieć niebieskie blaty... A patrząc na ich zawartość stwierdzam - NUDA. Rozumiem, gdyby to były 2 albo 3 szafki i nie ma gdzie czego wcisnąć (pozdrawiam moje kuchnie!), ale ich jest... Raz, dwa, trzy... Siedem! W tym dwie na przeciwległej ścianie, które troszkę ratują Twój honor Aczkolwiek za to połączenie lady z bufetem masz zdecydowanego minusa! Bynajmniej nie wygląda to estetycznie.
Jakieś obrazki, roślinki? :< Nawet najwięksi dekoracyjni asceci (np. ja) starają się, żeby w każdym pomieszczeniu coś było!

Sypialnia - z jednej strony pada słońce, że trzeba mieć rolety, a z drugiej już nie?
Meble zdają się mieć nie najlepsze tekstury. I znowu wieje nudą i pustką. Za dużo bieli?
Garderoba taka sobie - nie ma się czym zachwycać w dalszym ciągu, ale nad czym płakać też nie.

Łazienka - NIE, NIE, NIE!!! Wielka, pusta, biała, nieciekawa.

Salon - ściana z wzorkami jest fajna Czemu nie dałaś tej tapety na przeciwległą?
Jakkolwiek po pierwszym zdjęciu w głowie pojawiło się "najlepszy pokój", tak po obejrzeniu drugiego zdjęcia czar prysł.
Dobrze, że teraz coś jest przy tych ścianach, ale źle, że ta, przy której stoi lampa, odstaje.

Taras - kolejne leżaki... Fajnie, że meble ogrodowe i grill. Ale na taką powierzchnię to nie wystarcza.

Wniosek: z kolorem białym trzeba sobie umieć radzić i wymaga to większej wprawy i pomysłowości. Osobiście w swoich domkach uwielbiam ten kolor i w ogóle wszelkie inne jasne barwy. Ale wiem też, że pozwalając sobie na białą ścianę, muszę ją jakoś "zapełnić", żeby nie było wrażenia pustki.
No i duży plus za całkiem rozsądne rozmiary pokojów (poza nieszczęsną łazienką).
Masz co poprawiać, ale dobrze, że nie jesteś jednym z tych laików, którym trzeba tłumaczyć podstawy.

5/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 19.07.2012 - 18:46
Liv jest offline  
stare 19.07.2012, 19:42   #4
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,343
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Domek nadmorski.

w środku mi się podoba, jak dla mnie dobrze, ale od zewnątrz... TRAGEDJA. !! (z akcentem na "j"

nic innego jak 5/10
__________________
Lubie jest offline  
stare 19.07.2012, 22:30   #5
marlena0189
 
Avatar marlena0189
 
Zarejestrowany: 06.04.2012
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 27
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Domek nadmorski.

dziękuję Wam za szczere opinie wiadomo z każdej czegoś nowego się uczę. Wiem że łazienka to tragedia ale nigdy nie wychodziły mi dobrze. A myślałam że kuchnia wyszła mi cho trochę przytulnie

Mimo wszystko dziękuję za ocenę, cieszę się, że znaleźliście chwilę czasu by to ocenić.
marlena0189 jest offline  
stare 20.07.2012, 10:10   #6
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,500
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Domek nadmorski.

Zacznijmy od ogrodu - zero realizmu, te rośliny wyglądają... okropnie. Sam fakt, że płot ma dziury, bo rodziny przenikają (tu najlepiej jakbyś oddaliła te rośliny, albo w ogóle usunęła, nie podobają mi się). Z zieleni zostawiłabym te obok dróżki do domku, resztę usunęła i albo postawiła coś lepszego, albo w mniejszej ilości i estetyczniej - dodatkowo jakieś drzewka, najlepiej palmy (ale wysokie!).
Taras z przodu jest w sam raz, usunęłabym tą wysoką roślinę z prawej strony, z lewej jest bardzo ładna Taras z tyłu nie podoba mi się, schody troszkę pogmatwane i dziwnie to wygląda jako całość. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podwyższenie terenu gdzieniegdzie i będzie o wiele lepiej. Znowu ta roślinność obok basenu - nic mi w niej nie pasuje. Basen może być, nie jest zbyt duży ani zbyt mały, w sam raz (chociaż nie rozumiem, po co basen, skoro obok jest morze? ).
Przedpokój - no cóż, zwyczajny, ładna tapeta. Kuchnia mi się podoba, jest czysto, bardzo ładne niebieskie zasłonki, ale brakuje mi tu roślinności - jakiegoś ładnego kwiatka, albo obrazu. Troszkę ponuro, zmieniłabym kolor ścian na jakiś ciekawszy.
W sypialni podoba mi się ta różowa tapeta, jest śliczna. Ogólnie dość pusto, ale przytulnie. Garderoba również niczego sobie, przypadła mi do gustu.
Łazienki oceniać chyba nie muszę? Zmieniłabym wszystko, zaczynając od bryły - jest zbyt duża!
Salon - znowu podoba mi się ściana z wzorkami, śliczna jest Według mnie sztaluga w tamtym miejscu nie pasuje. Ładne fotele i stolik, ale położenie telewizora... Rozumiem, że oglądając film nie widzę dolnej części ekranu, bo zasłania mi stolik, albo jakieś przedmioty na nim. Powinnaś go położyć na jakąś półkę/stół pasujący do całej reszty i od razu byłoby lepiej... Tak jak ostatnio - puuuuusto!
Taras niczego sobie gdyby nie to, o czym pisałam na początku.
Fatalne rozmieszczenie pomieszczeń.... Dam 5/10 i czekam na kolejne prace
__________________
Fallen jest offline  
 

Tagi
nadmorski


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023